REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

InPost ma pomysł, jak dotrzeć do milionów Europejczyków. Zobaczcie, gdzie postawi Paczkomaty

InPost w ramach pozyskiwania nowych odbiorców nawiązał współpracę z operatorami transportu publicznego w Rzymie, Manchesterze i Barcelonie. W efekcie korzystający z usług polskiej firmy uzyskają lepszy dostęp do Paczkomatów, które będą teraz ustawiane na przystankach autobusowych oraz stacjach metra.

02.02.2023
17:56
inpost-appkomaty-ekologia
REKLAMA

InPost coraz odważniej poczyna sobie na rynkach zagranicznych. W czwartek firma poinformowała o kolejnych po Transport for London (TfL) umowach z firmami zarządzającymi i koordynującymi transport publiczny europejskich metropolii: Transport Metropolitans de Barcelona (TMB), Transport for Great Manchester (TfGM) oraz ATAC w Rzymie.

REKLAMA

Jestem niezwykle dumny, że kolejne europejskie miasta postawiły na InPost i chcą z nami dążyć do stworzenia przyjaznego dla środowiska systemu dostaw. Rosnące zainteresowane urządzeniami Paczkomat wśród mieszkańców europejskich miast jest dla mnie potwierdzeniem, że opracowanie formy, w której to użytkownik decyduje, kiedy nada i odbierze przesyłkę było rozwiązaniem na miarę naszych czasów – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Paczkomaty w zasięgu milionów Europejczyków

Nowe umowy polepszą dostępność usług oferowanych przez InPost. Tylko dzięki Transport for Great Manchester (TfGM) mieszkańcy aglomeracji Manchester odbywają 1,5 mld podróży rocznie. Teraz będą mieli okazję skorzystać z nowych Paczkomatów InPostu.

W Hiszpanii umowa została podpisana z Transport Metropolitans de Barcelona, z której rocznie korzysta ponad 425 mln osób. Mieszkańcy stolicy Katalonii mogą odebrać swoje przesyłki siedem dni w tygodniu z automatu zlokalizowanego na stacji barcelońskiej kolejki. Miesięcznie korzysta z niej średnio ponad 29 mln pasażerów.

W Rzymie nowe maszyny InPostu zostaną umiejscowione na trzech stacjach metrach, które rocznie przewozi niemal 300 mln pasażerów rocznie.

Tradycyjny sposób dostarczania paczek odchodzi do lamusa

Jak podkreśla Rafał Brzoska, Paczkomaty to rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie emisji CO2 powstających w wyniku dostaw przesyłek.

Zlokalizowanie urządzeń w bliskim sąsiedztwie popularnych ciągów komunikacji zbiorowej ułatwi i przyspieszy korzystanie z naszych usług. Tylko w samym Manchesterze w obsługiwanym przez TfGM środkach komunikacji miejskiej jeździ dziennie niemal 6 milionów pasażerów. Teraz osoby z nich korzystające zyskają dostęp do komfortowego i szybkiego sposobu nadania i odbioru swojej przesyłki – przekonuje prezes InPostu.

Jego zdaniem taka lokalizacja sprawi, że Europejczycy wybiorą Paczkomaty wykorzystując komunikację zbiorową, a nie samochód.

REKLAMA

Podpisanie współpracy z operatorami transportu miejskiego w Rzymie, Barcelonie i Manchesterze to szansa na jeszcze szybszą popularyzację bardziej ekologicznych dostaw niż dostawa pod adres – uważa Brzoska.

W 2022 roku Grupa InPost obsłużyła 744,9 mln przesyłek o 44 proc. więcej niż rok wcześniej. Na koniec 2022 roku InPost miał już prawie 28 tys. Paczkomatów – 19 306 w Polsce oraz 8 633 za granicą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA