REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Huuuge IPO za półtora miliarda. To będzie największy debiut na gamingowej GPW

Szczecińskie Huuuge zamierza zadebiutować na warszawskim parkiecie 19 lutego. Wpływy z nowych akcji mają sięgnąć 565 mln zł.

27.01.2021
11:11
Huuuge IPO za półtora miliarda. To będzie największy debiut na gamingowej GPW
REKLAMA

Huuuge opublikował w środę prospekt i rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną. Od dziś zapisywać się mogą inwestorzy instytucjonalni. Od jutra indywidualni. Do tych drugich trafi od 5 do 10 proc. akcji za pośrednictwem domów maklerskich Ipopema, BM PKO BP, DM BOŚ, DM BDM, mBank i Noble Securities.

REKLAMA

Cena maksymalna wyniesie 50 zł

Do obrotu trafi 15 mln nowych akcji, a także 18,35 mln akcji od obecnych inwestorów. Największym udziałowcem jest obecnie Anton Gauffin, szef firmy. Ma 42 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Następne w kolejce są:

  • The Raine Group LLC. – 25 proc.
  • Korea Investment Partners – 11 proc.
  • Woori Technology Investment Co., Ltd. – 5 proc.

Debiut za 1,5 mld zł

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, lutowy debiut ustanowi rekord w segmencie gier na warszawskim parkiecie. Huuuge z łatwością przebije najmłodszą spółkę z tego segmentu - People Can Fly. Producenci Outriders sprzedali akcje za 190 mln zł pod koniec zeszłego roku.

Huuuge wykorzysta dodatkowe fundusze na konsolidację mniejszych studiów deweloperskich. Tylko w zeszłym roku łupem Huuuge padli twórcy z Double Star i firma reklamowa z Holandii, Playable Platform

Realizujemy strategię „buduj i kupuj”. Oznacza to, że kontynuujemy organiczną budowę i rozwój naszej oferty darmowych gier mobilnych, dążąc jednocześnie do dalszego rozwoju i zwiększania skali działalności poprzez działalność wydawniczą oraz przejęcia komplementarnych produktów i firm

– mówi Gauffin.
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA