REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie

Wyrzucisz sprzęt Huawei, dostaniesz pieniądze. W USA rusza wielka akcja

Amerykańska Izba Reprezentantów przedstawiła ponadpartyjny projekt, który pozwoli małym, wiejskim dostawcom bezprzewodowego internetu na wymianę sprzętu Huawei i ZTE Corp. Ustawodawca chce na ten cel przeznaczyć okrągły miliard dolarów.

25.09.2019
12:41
Huawei jest wykurzany z USA jak zaraza. Dostawcy interenetu dostaną miliard dolarów na wymianę sprzętu
REKLAMA

Przymiarki do wyrzucenia Huawei z USA trwają. W lipcu komitet ds. handlu USA przedstawił projekt ustawy, która przeznacza 700 mln dol. dotacji na usunięcie sprzętu Huawei z amerykańskiej sieci telekomunikacyjnej.

REKLAMA

Bizblog.pl poleca:

Wcześniej Donald Trump podpisał zresztą zarządzenie, zgodnie z którym amerykańskie przedsiębiorstwa nie mogą korzystać ze sprzętu firm, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. A Huawei właśnie się na takiej liście znalazło.

Miliard do rozdania

Jak donosi Reuters, zarządzenie ma być egzekwowane od października przez Departament Handlu, który będzie działał we współpracy z innymi agencjami rządowymi. Problemem pozostają mali, wiejscy dostawcy internetu, którzy są w dużej mierze zależni od taniego sprzętu dostarczanego przez chińskich producentów.

Rural Wireless Association szacuje, że koszt wymiany urządzeń zamknie się w przedziale 800 mln do miliarda dolarów. Stowarzyszenie reprezentuje operatorów, z których usług korzysta niecałe 100 tys. klientów. Sprzęt od Huawei i ZTE ma ponoć co 4. członek zrzeszony w RWA. Reuters dowiedział się jednak, że już teraz trwają rozmowy z Ericssonem i Nokią, czyli dwoma największymi rywalami Huawei.

REKLAMA

Nowy plan Huawei

Huawei traci więc rynek w USA, ma też ogromne problemy z wejściem z technologią 5G w wielu innych krajach na świecie. Chińczycy starają się więc obejść restrykcje w inny sposób. Założyciel i dyrektor generalny Huawei, Ren Zhengfei, powiedział niedawno, że jego firma jest otwarta na sprzedaż swoich patentów, kodów i produkcyjnego know-how w zamian za jednorazową opłatę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA