REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Desperacka zagrywka Huawei. Chiński gigant chce firmie z USA dać licencję na swą technologię 5G

Przyciśnięty do muru przez amerykańskie sankcje Huawei jest gotów sprzedać jednej z amerykańskich firm licencję na swoją technologię 5G, aby udowodnić, że nie stanowi ona żadnego szpiegowskiego zagrożenia. Prezes chińskiej spółki w pakiecie chce dorzucić nawet technologie produkcji półprzewodników.

26.09.2019
12:19
Huawei ma nowy sposób na sankcje. Chiński gigant chce firmie z USA dać licencję na swą technologię 5G
REKLAMA

Huawei stara się robić dobrą minę do złej gry, przekonując, że amerykańskie sankcje nie stanowią dla niego problemu, ale fakty mówią co innego. Tegoroczne przychody spółki ze sprzedaży smartfonów mogą być niższe aż o 10 mld dol.

REKLAMA

Bizblog.pl poleca:

Ren Zhengfei, założyciel i prezes Huawei, wcześniej sugerował, że jest otwarty na sprzedaż zachodnim firmom całego know-how firmy dotyczącego 5G — od patentów, przez kod po technologię produkcji — za jednorazową opłatę. Jak pisze Reuters, teraz wprost skierował tę ofertę w stronę amerykańskich firm.

Bez Google

Szef Huaweia zapewnia, że nie obawia się, że, udostępniając swoją technologię 5G, wzmocni swoich konkurentów.

Sankcje amerykańskiego rządu odcięły Huaweia nie tylko od amerykańskiego rynku, ale także od kluczowych technologii. Chińska firma w swoich nowych modelach smartfonów nie może już korzystać z usług Google — pozbawiony jest ich najnowszy flagowy model — Mate 30 Pro.

Jak zaraza

Tymczasem Amerykanie nie ustają w wysiłkach zmierzających do pozbycia się technologii Huaweia z USA. Izba Reprezentantów szykuje przepisy, które pozwolą małym, wiejskim dostawcom bezprzewodowego internetu na wymianę sprzętu Huawei i ZTE Corp. na inny. Budżet tego programu to okrągły miliard dolarów.

REKLAMA

Przymiarki do całkowitego wyczyszczenia amerykańskiej infrastruktury internetowej ze sprzętu Huawei z USA trwają od dłuższego czasu. W lipcu komitet ds. handlu USA przedstawił projekt ustawy, która przeznacza 700 mln dol. dotacji na usunięcie sprzętu Huawei z amerykańskiej sieci telekomunikacyjnej.

Wcześniej Donald Trump podpisał zarządzenie, zgodnie z którym amerykańskie przedsiębiorstwa nie mogą korzystać ze sprzętu firm, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA