REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Widzieliście, co się stało z bitcoinem? A to jeszcze nie koniec promocji na kryptowaluty

Bitcoin, po ciężkim weekendzie, kontynuował w poniedziałek gwałtowny spadek. To piąty z rzędu dzień nurkowania na wykresach ceny bitcoina, który wart jest teraz mniej więcej połowę tego, co w rekordowym listopadzie 2021 r.

09.05.2022
18:18
Widzieliście, co się stało z bitcoinem? A to wcale nie koniec promocji na kryptowaluty
REKLAMA

Spadki na rynkach akcji nadal szkodzą kryptowalutom i bitcoinowi, które obecnie powiązane są teraz z bardziej ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje technologiczne. Amerykański Nasdaq spadł w zeszłym tygodniu o 1,5 proc., a od początku roku stracił 22 proc.

REKLAMA

Bitcoin od listopada spadł o połowę

Bitcoin spadł w samym tylko maju o 13 proc. i stracił ponad połowę swojej wartości, odkąd osiągnął rekordowy poziom 69 tys. dolarów w listopadzie ubiegłego roku.

W poniedziałek około godz. 17 bitcoin spadł do poziomu 32389 dolarów. W takiej cenie bitcoin był ostatni raz w lipcu 2021 r.

Według przedstawicieli branży, kluczowy wpływ na cenę bitcoina mają przewidywane spowolnienie światowej gospodarki, rosnące stopy procentowe, obawy o inflację, globalny kryzys gospodarczy i awersja do ryzyka.

new TradingView.widget( { "width": 800, "height": 610, "symbol": "COINBASE:BTCUSD", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "12M", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_7db43" } );

Bitcoin i rynki kryptowalut zostały dotknięte negatywnymi nastrojami wśród grup inwestorów, którzy biorą pod uwagę podwyżki stóp procentowych i niepokojące dane o inflacji na całym świecie

- powiedział Vikram Subburaj, dyrektor generalny Giottus Crypto Exchange.

Czy bitcoin będzie nadal tracił na wartości?

Zdaniem specjalistów bitcoin będzie nadal tracił na wartości.

Jeśli ta tendencja spadkowa się utrzyma, możemy zobaczyć, jak BTC testuje poziom 30 tys. dolarów. Ze względu na rosnące czynniki makroekonomiczne trend spadkowy prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez kilka następnych dni

mówi Edul Patel, dyrektor generalny platformy inwestycyjnej Mudrex.

Jakie są długofalowe perspektywy dla bitcoina?

REKLAMA

Kluczem będzie cierpliwość. Przewidujemy mocny czwarty kwartał 2022 r. dla aktywów kryptograficznych

– dodał Vikram Subburaj.

Ether, druga co do wartości kryptowaluta na świecie, która stanowi podstawę sieci ethereum, spadła w poniedziałek do 2360 dolarów, najniższego poziomu od końca lutego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA