REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Bitcoin utknął i nie może przebić się wyżej. Winne krypto ETF-y

Jednego bitcoina można obecnie kupić za 170 tys. zł. To blisko 12 proc. mniej, niż na początku tego roku. Już od dwóch tygodni bitcoin nie potrafi uciec z najniższego - od zeszłej jesieni - pułapu.

27.04.2022
16:43
Bitcoin utknął i nie może przebić się wyżej. Winne krypto ETF-y
REKLAMA

Analiza wykonana przez UBS na 160 ETF-ach pokazała, że kwiecień stanie się najczarniejszym miesiącem dla bitcoina pod kątem inwestorów instytucjonalnych. Wycofali oni równowartość 417 mln dol. z rynku krypto. Tylko z ETF-u Purpose wyciekło 220 mln dol. od końca marca.

REKLAMA
 class="wp-image-1785652"
Kurs bitcoina za ostatni miesiąc.

Coindesk podkreśla, że obecne wyhamownaie wzrostów kryptowaluty przywołuje na myśl stagnację z lata zeszłego roku. W okresie od maja do lipca kurs oscylował wówczas w granicach 130 tys. zł.

 class="wp-image-1785658"
Kurs bitcoina za ostatni rok.

Stało się to wówczas preludium to wzrostów w okolice ćwierci miliona złotych w listopadzie, co wciąż pozostaje bitcoinowym rekordem

Z kolei Bitpanda wskazuje, że Crypto Fear & Greed Index spadł z powrotem do strefy „strachu" na poziomie 21/100, co sugeruje, że inwestorzy są nadal nerwowi. Świetnie może to odzwierciedlać odwrót ETF-ów.

Ethereum również znajduje się w dołku

Kwiecień był dla kryptowaluty miesiącem ciągłym spadków. Obecnie jej kurs próbuje przebić się ponad granicę 13 tys. zł.

 class="wp-image-1786333"
Kurs Ethereum za ostatni miesiąc.

Spadków z zeszłego roku nie udaje się wciąż odrobić Dogecoinowi

Jeszcze w październiku kryptowaluta była wyceniana dwukrotnie wyżej, niż obecnie (0,62 zł). Na jej spadki w tym tygodniu wpływ mogły mieć również wieści o przejęciu Twittera przez Elona Muska.

 class="wp-image-1786345"
Kurs Dogecoina za ostatni miesiąc.
REKLAMA

W zupełnie innych nastrojach są inwestorzy ApeCoina, który tylko w ciągu ostatniego tygodnia zwiększył wartość o 40 proc.

 class="wp-image-1786489"
Kurs ApeCoina za ostatni miesiąc.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA