REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca
  3. Gospodarka

Stopa bezrobocia ani drgnie. We wrześniu znów było 6,1 proc. Przybywa za to ofert pracy

Tarcze utrzymały polską gospodarkę na stabilnym poziomie poprzez ograniczenie liczby bezrobotnych. MRPiPS przekonuje, że to zasługa tarcz antykryzysowych i pracy zdalnej.

06.10.2020
20:55
Stopa bezrobocia ani drgnie. We wrześniu znów było 6,1 proc. Przybywa za to ofert pracy
REKLAMA

Nie dość, że stopa bezrobocia utrzymuje się na stałym poziomie, to jeszcze miejsc pracy przybywa. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej twierdzi, że to zasługa tarcz antykryzysowych.

REKLAMA

Czwarty miesiąc stopa bezrobocia rejestrowanego na tym samym poziomie

Liczba bezrobotnych we wrześniu wyniosła 1 mln 24,7 tys. osób, co oznacza spadek względem sierpnia o 3,3 tys. osób i 4,8 tys. w porównaniu z lipcem.

Najsilniejszy spadek bezrobocia miał miejsce w województwie lubelskim, gdzie wyniósł -1,9 proc. Jedynym województwem, w którym osób bez pracy przybyło, jest woj. pomorskie, gdzie - porównując z sierpniem - było ich o 0,1 proc. więcej.

Kolejny miesiąc przynosi nam dobre wiadomości z rynku pracy, które napawają nas optymizmem i potwierdzają stabilizację rynku pracy. Według naszych szacunków wrzesień był drugim miesiącem z rzędu, kiedy liczba zarejestrowanych w urzędach pracy osób bezrobotnych zmniejszała się

– powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Pod koniec września stopę bezrobocia oszacowano na 6,1 proc., co oznacza, czwarty miesiąc braku zmian w tym zakresie. Rośnie liczba ofert pracy. Podczas gdy w kwietniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy ok. 58 tys. wolnych miejsc pracy, we wrześniu liczba ta wynosiła już 109,3 tys.

REKLAMA

MRPiPS zauważa też rosnący popyt na pracę cudzoziemców.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA