REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Xerox nie odpuszcza HP. Podbija ofertę i teraz wycenia konkurenta na 35 miliardów dolarów

Amerykański producent drukarek nie ustaje w próbach przejęcia trzykrotnie większego rywala. Wcześniejszą ofertę zarząd HP uznał za mocno nieoszacowaną. Najnowsza propozycja wycenia HP na 35 miliardów, ale na razie chyba także nie zrobiła wrażenia na firmie z Doliny Krzemowej.

10.02.2020
15:42
Przejęcie HP przez Xeroxa. Producent sprzętu komputerowego pod coraz większą presją
REKLAMA

Jak informuje Reuters, Xerox ogłosił w poniedziałek, że jest gotów zapłacić 24 dol. za akcję HP, czyli o dwa dolary więcej, niż oferował w listopadzie zeszłego roku. Wtedy Xerox dostał od HP czarną polewkę i nawet zagroził HP wrogim przejęciem.

REKLAMA

Teraz Xerox chce zapłacić 18,40 dol. za akcję HP w gotówce, a pozostałą kwotę w swoich akcjach - dokładnie 0,149 akcji za akcję HP. Spółka zapewnia, że ma zapewnione finansowanie oferty opiewającej na 24 mld dol., która zakłada wycenę rynkową HP na poziomie 35 mld dol. Obecne wycena rynkowa Xeroxa to „zaledwie” 8 mld dol.

Zarząd Xeroxa nie zraża się kilkukrotnymi nieudanymi podejściami do połknięcia HP i ma nadzieję, że tym razem się uda. Na razie na najnowszą propozycję nie odpowiedziała firma z Palo Alto – HP ani nie wydał komunikatu, ani nie odpowiedział na zapytanie Reutersa.

Zareagowała za to nowojorska giełda. Kurs akcji HP podczas handlu przedsesyjnego podskoczył o około 5 proc., do blisko 23 dol. za akcję.

REKLAMA

Presję na zarząd HP w sprawie przyjęcia oferty Xeroxa wywiera znany inwestor-aktywista Carl Icahn, który ma znaczące udziały w obu spółkach. Zwrócił się do udziałowców HP, którzy są skłonni przyjąć ofertę Xeroxa, by domagali się od rady dyrektorów HP podjęcia natychmiastowych działań.

 class="wp-image-1075386"
Źródło: Google
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA