REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CCC: mamy najwyższe przychody w historii. Giełda w Warszawi: meh…

Ze wstępnych wyników CCC wynika, że grupa w drugim kwartale roku obrotowego, od maja do lipca 2022 r., osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,4 mld zł. Spółka podkreśla w komunikacie, że to najwyższy kwartalny wynik w historii spółki, o 17 proc. lepszy niż przed rokiem i to mimo wysokiej bazy wynikającej z otwarcia sklepów po przerwie wywołanej pandemią.

02.08.2022
10:10
CCC: mamy najwyższe przychody w historii. Giełda w Warszawie: meh…
REKLAMA

Wyniki finansowe CCC nie zrobiły jednak dobrego wrażenia na inwestorach. Po ostatnich wzrostach na otwarciu we wtorek akcje grupy straciły 0,11 proc., ale już po pół godzinie spadki przekroczyły 5 proc.

REKLAMA
new TradingView.widget( { "width": 700, "height": 610, "symbol": "NASDAQ:AAPL", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "5D", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_99b6c" } );

Grupa CCC sugeruje, że rekordowe obroty zawdzięcza rozwojowi sprzedaży omnichannelowej i rozwojowi e-commerce – w drugim kwartale sprzedaż online wzrosła o 26 proc. rdr do blisko 1,2 mld zł.

Wzrost przychodów Grupy CCC został osiągnięty przy mniejszej rdr powierzchni handlowej (-5 proc.) i dzięki wyższej o 12 proc. sprzedaży przypadającej na metr kwadratowy (720 zł). W tym czasie sprzedaż online za pośrednictwem ccc.eu wzrosła o 140 proc.

Pod względem dynamiki sprzedaży ccc.eu znacząco wyprzedza rynek i konkurencję. Będziemy dalej podążać w kierunku cyfryzacji sprzedaży i nowych technologii, wzmacniając w ten sposób nasz omnichannelowy model biznesowy – zapowiada Marcin Czyczerski, prezes zarządu Grupy CCC.

EBITDA CCC: 224 mln zł, zysk operacyjny: 79 mln zł

Marża brutto Grupy CCC wzrosła w ubiegłym kwartale o 0,3 p.p. rdr i osiągnęła poziom 47,5 proc.

Głównym czynnikiem wpływającym na ten wynik jest dalsza poprawa marży brutto w szyldzie CCC – o 2,4 p.p. rdr. W drugim kwartale wyniosła ona 54,6 proc. W ujęciu rdr rośnie ona nieprzerwanie od pięciu kwartałów z rzędu – podkreślono w komunikacie.

Wskaźnik kosztów do przychodów spadł o blisko 8 p.p. w ujęciu kwartalnym. Jego wartość w Q2’22 wyniosła 44 proc. Grupa odnotowała 79 mln zł zysku operacyjnego, EBITDA wyniosła 224 mln zł.

Dynamicznie rozwija się najmłodszy szyld Grupy CCC – HalfPrice, który wygenerował obroty w wysokości ok. 180 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 50 proc. w ujęciu kwartalnym. Po otwarciu w drugim kwartale 10 nowych sklepów sieć liczy 76 punktów w 7 krajach. Ósmym rynkiem będzie Rumunia.

Modivo: przychody 1 mld zł, EBITDA 40 mln zł

Grupa Modivo wypracowała w drugim kwartale przychody na poziomie 1 mld zł (+23 proc. rdr). W Q2’22 marża brutto Grupy Modivo wyniosła 40,4 proc., co stanowi spadek o 2,7 p.p. rdr. Koszty SG&A wyniosły 383 mln zł i rosły w tempie 27 proc. rdr.

REKLAMA

Wzrost kosztów związany jest głównie z dalszym rozwojem działalności – ekspansją na nowe rynki, rozwojem technologii oraz pracami związanymi z wdrożeniem marketplace – czytamy w komunikacie.

EBITDA Modivo wyniosła ok. 40 mln zł przy marży na poziomie 4 proc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA