REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Wielki finał loterii Spisu Powszechnego. Zwycięzcy odbiorą kluczyki do samochodów

Losowanie nagród głównych loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań już dawno za nami. Do kogo trafią Toyoty Yaris, wiadomo od 14 lipca, ale do przekazania aut dojdzie w najbliższy poniedziałek o 13.00 w Warszawie. Fot. Pexels.

03.09.2021
18:25
samochody losowanie loteria
REKLAMA

Nagród głównych w loterii Spisu Powszechnego było szesnaście – po jednym na każde województwo. Wcześniej rozlosowano i przekazano zwycięzcom 960 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 480 kart o wartości 1000 zł.

REKLAMA

W loterii Spisu Powszechnego mogły wziąć osoby pełnoletnie, które wyręczyły rachmistrzów za pośrednictwem internetu, dokonując samospisu do 7 lipca 2021 r., a po wszystkim zarejestrowały się na stronie WWW.

Uczestnicy loterii podkreślali, że udział w spisie powszechnym z wykorzystaniem aplikacji na stronie spis.gov.pl nie sprawił im trudności, zaś uczestnictwo w loterii uatrakcyjniło wypełnienie obowiązku spisowego i przysporzyło dodatkowych emocji – napisał w komunikacie GUS.

Cyfryzacja na 100-lecie pierwszego spisu

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. i potrwa do końca września.

Spis odbywa się co dziesięć lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale lub czasowo na terenie Polski. Tegoroczny wypada dokładnie w stulecie pierwszego spisu powszechnego zorganizowanego po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. i jest jednocześnie pierwszym spisem, w którym obowiązkową metodą jest samospis internetowy.

Zakres informacji zbieranych w spisie dotyczy danych demograficznych, ekonomicznych, w tym na przykład warunków mieszkaniowych, poziomu wykształcenia, migracji, charakterystyki etniczno-kulturowej. W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących dochodów czy stanu majątkowego. Pełna lista pytań dostępna jest w zakładce na stronie spis.gov.pl.

Za odmowę udziału w spisie grozi kara finansowa

REKLAMA

Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy. Jeśli nie wypełnimy kwestionariusza przez internet lub infolinię, skontaktuje się z nami rachmistrz, któremu nie można odmówić udzielenia odpowiedzi.

Zgodnie z art. 57 ustawy z 29 czerwca 1995 roku o statystyce publicznej odmowa wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym zagrożona jest grzywną do 5 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA