REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

W ofercie mają je tylko dwa największe banki w Polsce. Dzisiaj Pekao wprowadził ich sprzedaż w oddziałach

W ofercie internetowej Pekao obligacje oszczędnościowe Skarbu Państwa pojawiły się trzy miesiące temu. Od 2 stycznia 2023 r. można je też kupić w oddziałach. Zanim trafiły do oferty banku z żubrem dostępne były jedynie za pośrednictwem największego detalisty w kraju, czyli PKO Banku Polskiego.

02.01.2023
14:27
bank pekao sa
REKLAMA

Bank Pekao obsługę i sprzedaż obligacji prowadzi za pośrednictwem swojego biura maklerskiego. W ofercie ma sześć rodzajów papierów Skarbu Państwa:

REKLAMA
  • 3-miesięczne skarbowe obligacje oszczędnościowe o oprocentowaniu stałym (OTS)
  • 1-roczne skarbowe obligacje oszczędnościowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR)
  • 2-letnie skarbowe obligacje oszczędnościowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR)
  • 3-letnie skarbowe obligacje oszczędnościowe o oprocentowaniu stałym (TOS)
  • 4-letnie indeksowane skarbowe obligacje oszczędnościowe (COI)
  • 10-letnie emerytalne skarbowe obligacje oszczędnościowe (EDO).

Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe za pośrednictwem Banku Pekao?

Do dyspozycji klientów oddaliśmy sieć wybranych placówek, w których można nabyć skarbowe obligacje oszczędnościowe. W sumie ponad 1500 naszych pracowników zostało przeszkolonych, aby udzielić klientom pełnych informacji o ofercie – informuje Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao.

Obligacje można zatem kupić w bankowości internetowej Pekao24, w aplikacji mobilnej PeoPay, a także w oddziałowych Punktach Sprzedaży Obligacji.

Z produktu mogą skorzystać klienci Banku Pekao, a także osoby niebędące klientami banku – czytamy na stronie.

Klient Banku Pekao może zawrzeć umowę o obsługę skarbowych obligacji oszczędnościowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub serwisie bankowości internetowej Pekao24. Może też już od dziś wybrać się do najbliższego Punktu Sprzedaży Obligacji. Bank Pekao przygotował specjalny serwis, gdzie można dowiedzieć się, w jaki sposób zainwestować w obligacje skarbowe.

Nie musisz być klientem Pekao, by kupić papiery skarbowe w tym banku

Osoby, które nie są klientami Pekao mogą wejść na stronę WWW poświęconą obligacjom skarbowym i tam wykonać dwa kolejne kroki:

  • zweryfikować tożsamość za pośrednictwem aplikacji eDO App albo mObywatel
  • podpisanie umowy dotyczącej dostępu do kanałów zdalnych banku
REKLAMA

Po ich wykonaniu mogą podpisać umowę o obsługę skarbowych obligacji oszczędnościowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub w bankowości internetowej Pekao24.

Umowę na zakup obligacji można podpisać, nie posiadając innych produktów Banku Pekao. Wszystkie czynności związane z zakupem skarbowych obligacji oszczędnościowych są bezpłatne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA