REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

TTMS wzmacnia się przed IPO. Warszawiacy przejmują duńskiego ConCora

Transition Technologies MS, stołeczna spółka specjalizująca się w outsourcingu IT, podpisała umowę zakupu 56 proc. duńskiego ConCora. Do końca roku warszawiacy chcą zameldować się na rynku głównym GPW.

27.10.2021
11:39
TTMS wzmacnia się przed IPO. Warszawiacy przejmują duńskiego ConCora
REKLAMA

ConCor istnieje od 2002 r., w 2020 roku wypracował przychody w wysokości 3,5 mln euro. Firma specjalizuje się w sprzedaży usług IT dla dużych i średnich firm. Od wielu lat jest partnerem Salesforce oraz ekspertem w zakresie Scaled Agile Framework (SAFe).

REKLAMA

Sebastian Sokołowski, prezes Transition Technologies MS, przekonuje, że przejęcie ConCor dobrze wpisuje się w strategię rozwoju warszawskiej spółki. Model biznesowy Duńczyków jest zgodny ze sposobem działania TTMS, a profil technologiczny pokrywa się z jego kluczowymi kompetencjami. Duży popyt na nowoczesny outsourcing IT w Danii tworzy szansę na rozwój dla tego rodzaju inicjatyw.

Globalne ambicje TTMS

Usługi świadczone wspólnie przez TTMS i ConCor będą oparte o near-shoring z Polski, czyli outsourcingu usług do rejonów zbliżonych geograficznie i kulturowo w ramach współpracujących ze sobą zespołów.

Duńska spółka to atrakcyjny gracz, bez zadłużenia, z kompetencjami, które w znacznym stopniu pokrywają się z naszymi. Chcemy, by ConCor był naszym oknem na tamtejsze rynki. Transakcja przybliży nas także do realizacji celu, którym jest zdobycie pozycji globalnego dostawcy usług IT – mówi Sebastian Sokołowski, prezes Transition Technologies MS.

Skandynawia, kraje nordyckie wraz krajami DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oraz Wielką Brytanią – to kluczowe regiony, w których TTMS dąży do zwiększenia swojego biznesu. Poza Europą rozwija się w Malezji, gdzie poprzez spółkę córkę dociera na rynek azjatycki i australijski. Zagraniczne przedstawicielstwa ma w USA (San Francisco i Tampa), Austrii i Singapurze. TTMS posiada także status Centrum R&D we Francji, co jest efektem długoletniej współpracy z jednym z największych klientów z sektora przemysłowego firmą Schneider Electric.

TTMS pod koniec roku zadebiutuje na rynku głównym GPW

Transition Technologies MS to dostawca nowoczesnego outsourcingu IT w Polsce i na rynkach zagranicznych wchodzący w skład Grupy Transition Technologies, jednego z największych przedstawicieli branży IT w Polsce.

REKLAMA

TTMS stawia na rozwój i utrzymanie systemów IT, kompleksową realizację projektów, konsulting IT, szkolenia e-learningowe, dedykowane centra obsługi. Działa w sektorach farmaceutycznym i medycznym, przemysłowym i edukacyjnym oraz w branżach zbrojeniowej i kosmicznej.

W 2020 r. przychody Grupy TTMS ze sprzedaży wyniosły 102,5 mln zł, EBITDA wzrosła do 19 mln zł, a zysk netto do 12,6 mln zł. Do końca 2021 r. TTMS planuje przeprowadzić ofertę publiczną i zadebiutować na rynku głównym warszawskiej giełdy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA