REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Polska firma wpadła w oko szejkowi. SentiOne idzie po miliardy na Bliski Wschód

Firma SentiOne dostała się pod skrzydła funduszu inwestycyjnego Seed Group, który należy do szejka Saeeda bin Ahmeda Al Maktoum. Petrodolary mają Polakom pomóc z impetem wejść na rynki Bliskiego Wschodu. Już teraz SentiOne ma w bliskich planach wdrożenia o wartości miliardów dolarów.

14.06.2021
12:08
SentiOne idzie po miliardy na Bliski Wschód. Polska firma wpadła w oko szejkowi
REKLAMA

Polska firma specjalizuje się w automatyzacji obsługi klienta z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Co kryje się pod tym ogólnym pojęciem? W przypadku banków polega to na przykład na zastąpieniu lub wspomaganiu pracowników call center voicebotami, które potrafią obsługiwać 600 połączeń na sekundę. W Polsce z rozwiązań SentiOne korzystają m.in. BNP Paribas oraz Kruk S.A.

REKLAMA

Startup zajmuje się także monitoringiem mediów. W kwietniu zbadał stosunek naszych rodaków do najbardziej popularnych szczepionek przeciwko Covid-19. Pod lupą znalazło się 1,2 mln wzmianek z ostatnich 3 miesięcy na temat produktów Pfizera, Astry, Moderny, Sputnika V oraz Johnson&Johnson.

Działalność SentiOne nie ogranicza się jednak do Polski. Startup działa na 30 rynkach na świecie i współpracuje z takimi globalnymi markami jak Procter&Gamble, McDonald's czy Unilever. W rozmowie z Arkiem Braumbergerem, prezes firmy Kamil Bargiel zauważył, że połowa przychodów pochodzi z kontraktów zagranicznych.

Niebawem ten odsetek może znacząco wzrosnąć, bo Polacy ze wsparciem bogatego funduszu idą szukać pieniędzy na południu.

Dubajczycy pomogą znaleźć klientów

SentiOne podaje, że jako pierwsza polska firma, nawiązał współpracę z Seed Group. Fundusz zajmuje się wspieraniem startupów w regionie Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

W ramach umowy Seed Group ma pomóc Polakom w dotarciu do odbiorców, znalezieniu nowych klientów, promowaniu technologii AI w regionie i skutecznym dotarciu do najważniejszych osób w państwowych i prywatnych spółkach.

Cieszymy się, że możemy współpracować z SentiOne i mamy nadzieję, że ta współpraca przyspieszy komercyjne wdrożenie sztucznej inteligencji i powiązanych narzędzi w firmach w całym regionie, by pomóc im w szybkim rozwoju i optymalnym wykorzystaniu przestrzeni cyfrowej

- mówi Hisham Al Gurg, CEO Seed Group

SentiOne liczy na miliardy

REKLAMA

Polska firma podaje, że do końca roku chce przeprowadzić co najmniej cztery projekty pilotażowe w branży bankowości, opieki zdrowotnej, użyteczności publicznej i telekomunikacji. Ich średnia wartość to 1,6 mld dol.

W perspektywie 3 lat spodziewamy się przekroczyć 5 mln dolarów przychodu rocznie z regionu MENA. Szacuje się, że do 2025 r. 85 proc. obsługi klienta na Bliskim Wschodzie przejmą boty - a my będziemy mieli w tym swój udział

- zapowiada Kamil Bargiel
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA