REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Rozliczenie podatków za 2019 rok. W piątek mija ostateczny termin złożenia deklaracji

Jeżeli nie przesłałeś jeszcze informacji za 2019 r. do urzędu skarbowego, zrób to jak najszybciej - napomina Ministerstwo Finansów w komunikacie. Do skarbówki wpłynęło już niemal 30 mln dokumentów, ale nadal wielu podatników nie wypełniło tego obowiązku. Do końca stycznia trzeba przekazać informacje o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i zaliczkach na podatek dochodowy.

30.01.2020
15:11
Rozliczenie podatków. 31 stycznia mija termin złożenia deklaracji za 2019 rok
REKLAMA

Resort Tadeusza Kościńskiego opublikował w czwartek po południu komunikat, w którym przypomina o mijającym już w piątek ostatecznym terminie złożenia niektórych deklaracji podatkowych.

REKLAMA

Tylko do 31 stycznia można przekazać do swojego urzędu skarbowego informacje o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w poprzednim roku.

Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników. Jeżeli nie przesłałeś jeszcze informacji za 2019 r. do urzędu skarbowego, zrób to jak najszybciej

- ponagla MF

Ostatniego dnia stycznia upływa też termin przekazania informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich (PIT-R), deklaracji rocznej o zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-4R), deklaracji rocznej o zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-8AR), a także informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C).

Fiskus przypomina, że deklaracje za 2019 r. powinny zostać przygotowane na aktualnej wersji formularzy, czyli PIT-11(25), PIT-R(20), PIT-4R(9),PIT-8AR(8), PIT-8C(10). Co istotne, deklaracje PIT-11, PIT-R, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C przygotowuje się wyłącznie w wersji elektronicznej - interaktywne wersje tych formularzy są dostępne na stronie www.podatki.gov.pl.

REKLAMA

W komunikacie MF jest ważna informacja dla pracodawców zatrudniających osoby do 26. roku życia. Fiskus podkeśla, że tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie ulgi dla młodych pracowników w usłudze Twój e-PIT od 15 lutego.

Resort finansów informuje też, że organy rentowe sporządzają do końca stycznia PIT-40A/PIT-11A, czyli roczne obliczenie podatku oraz informację o dochodach uzyskanych m.in. z emerytur i rent.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA