REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Nie tylko na ładne oczy. Polskie płatności PayEye wystawiły się na serię zaciekłych ataków. Oto efekt

PayEye, wrocławski fintech oferujący płatności z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka i twarzy, uzyskał FIDO Biometric Component Certification. W ramach certyfikacji niezależne laboratorium przeprowadziło serię testów, które miało ocenić, czy oferowane przez wrocławian rozwiązanie jest skuteczne i bezpieczne.

29.12.2022
7:34
Nie tylko na ładne oczy. Polskie płatności PayEye wystawiły się na serię zaciekłych ataków. Oto efekt
REKLAMA

PayEye postanowił poddać ocenie swój najnowszy terminal biometryczny eyePOS 2.0 wyposażony w autorski algorytm rozpoznawania tęczówki. Do współpracy przy projekcie certyfikacji została wybrana amerykańska firma iBeta.

REKLAMA

Terminal PayEye przeszedł serię testów odporności na czternaście typów ataków zdefiniowanych przez protokoły testowe FIDO. Odparł w sumie ponad 300 prób przełamania ochrony. Ocena? Zero – tyle prób ataków sforsowania zabezpieczeń zakończyło się powodzeniem.

PayEye z certyfikatem FIDO. Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Fast Identity Online (FIDO) Alliance to konsorcjum skupiające największe firmy technologiczne, agencje rządowe, instytucje finansowe. Powołana w 2013 roku organizacja za cel postawiła sobie promowanie rozwiązań, które wyeliminują z aplikacji i urządzeń metody uwierzytelniania oparte na tradycyjnych haseł na stronach internetowych.

FIDO Alliance ma ponad 250 członków. Microsoft, Google, Apple, Amazon, Facebook, Mastercard, American Express, VISA, PayPal i OneSpan mają reprezentację w zarządzie organizacji.

Uzyskana certyfikacja FIDO potwierdza, że nasza technologia jest bezpieczna, dokładna i odpowiednio zabezpieczona przed wszelkimi atakami i próbami oszustwa. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze – deklaruje Daniel Jarząb, CEO PayEye.

Biometryczna fuzja na najwyższym poziomie

PayEye oferuje technologię do przeprowadzania nowoczesnych płatności biometrycznych. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy.

Daniel Jarząb, CEO PayEye, przekonuje, że żaden wcześniejszy dostawca płatności nie połączył dwóch niezależnych cech biometrycznych człowieka w tak naturalny i intuicyjny sposób.

Nasi użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki, kart czy nawet telefonu, aby płacić szybko, wygodnie i bezpiecznie. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to przyszłość płatności. System, z którego wiesz, jak skorzystać w chwili, gdy go widzisz, i który zapewnia najwyższe standardy branży płatniczej – zapewnia.

Płatności PayEye. Wystarczy jedno spojrzenie

REKLAMA

Realizacja płatności PayEye jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć kartę płatniczą. Idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela.

Płatność zrealizujemy jednym spojrzeniem

zapewnia PayEye.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA