REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Wrocławianie z PayEye zrobili to pierwsi na świecie. Takie spojrzenie na płatności to rewolucja

PayEye to przełom w płatnościach bezgotówkowych. Polski startup daje możliwość rozliczenia się bez karty, telefonu i kodów Blik. Wystarczy, hmm, naocznie uczestniczyć w zakupie.

17.07.2020
18:33
Wrocławianie z PayEye zrobili to pierwsi na świecie. Takie spojrzenie na płatności to rewolucja
REKLAMA

Polskie fintechy rozwijają się coraz prężniej, a najlepszym przykładem jest to, co zrobił ostatnio wrocławski PayEye. Firma wdraża do płatności system skanujący tęczówkę oka. Ta pionierska technologia w erze bezpiecznych płatności bezdotykowych i bezgotówkowych szybko zyskuje kolejnych partnerów.

REKLAMA

Proszę puścić oko do terminala

Pierwszy raz zastosowana w kwietniu, a na stałe działająca od 24 czerwca metoda uwierzytelniania korzysta z biometrii tęczówki oka. Skanuje i na tej podstawie udziela autoryzacji płatności. Wcześniej konieczne jest założenie konta w serwisie payeye.com, żeby system skojarzył układ tęczówki z wirtualnym portfelem, do którego można przelać dowolną gotówki.

Wybraliśmy tęczówkę, bo jest to najskuteczniejsza metoda identyfikacji spośród wszystkich metod biometrycznych. Dzięki swojej niezawodności zwiększa bezpieczeństwo transakcji, a na tym, jako twórcom ekosytemu PayEye, zależy nam najbardziej

– tłumaczył Krystian Kulczycki, prezes PayEye sp. z o.o.

PayEye jest dostępny w około dwudziestu punktach na terenie Wrocławia, Kiełczowa i Wysokiej. I można z niego korzystać na wszelkie sposoby: podczas zakupów spożywczych, kupowania ubrań, czy opłacania wizyty u fryzjera lub stomatologa. Chociaż wśród partnerów startupu znajdują się pojedyncze punkty usługowe, to ich liczba wciąż rośnie. Spółka ma plan, aby do końca wakacji przekroczyć liczbę 60 punktów.

Pierwszy tysiąc użytkowników dostanie od firmy 50 zł do wydania u partnerów marki.

 class="wp-image-1201946"
Źródło: Screen ze strony PayEye

Wrocław pierwszy na świecie

PayEye jest niezależny i uznany za bezpieczny sposób płatności. Do płatności stosowane są także autorskie urządzenia płatnicze POS oraz algorytmy służące przetwarzaniu układu tęczówki na wzorzec biometryczny (tzw. payeye code).

REKLAMA

Wrocławski startup twierdzi, że jako pierwszemu na świecie udało się opracować pełny system płatniczy, rozpoznający unikalną biometrię oka i stosujący ją jako hasło. Jako pierwszy także udostępniła tę metodę komercyjnie.

Na ten moment PayEye podlega Komisji Nadzoru Finansowego i klasyfikuje się jako Mała Instytucja Płatnicza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA