REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Wszyscy uczniowie mają wrócić do szkół w maju. Rychły koniec nauki zdalnej to pewnik

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w RMF FM, że już od najbliższego wtorku (4.05) zaplanowany jest koniec nauki zdalnej. Rząd jeszcze debatuje, czy będzie to obowiązywać w całym kraju, czy w niektórych regionach. Decyzja jeszcze w środę przed południem.

28.04.2021
8:56
szkola-dziecko-
REKLAMA

Szef resortu zdrowia tym samym potwierdza wcześniejsze zapowiedzi ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, który niedawno stwierdził, że jest nadzieja na to, że już w maju wszyscy uczniowie wrócą do szkół. Teraz okazuje się, że może to nastąpić bardzo szybko - już w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

Od najbliższego wtorku dzieci z klas I-III wrócą do szkół - zapowiedział minister Niedzielski na antenie RMF FM.

Nauka zdalna zawiśnie na kołku w maju

Minister zdrowia jednocześnie przyznał, że nie ustalono jeszcze, czy powrót do szkół po majówce będzie dotyczył dzieci z klas I-III z całej Polski, czy tylko z niektórych regionów. Gdzieniegdzie może być zastosowane nauczanie hybrydowe (część uczniów uczy się stacjonarnie, część hybrydowo i następuje rotacja). Jaki model będzie ostatecznie przyjęty - dowiedzieć się mamy po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Nadchodzi powrót do szkoły też starszych?

O ile to, że od 4 maja do szkół, na różnych być może zasadach, ale jednak wrócą najmłodsi uczniowie z klas I-III - jest przesądzone, to ciągle waha się los tych starszych, z klas IV-VIII. Minister Adam Niedzielski stwierdził, że rząd chce, żeby docelowo wszyscy uczniowie zakończyli swoją naukę zdalną jeszcze w maju. Harmonogram z terminami i konkretnymi zasadami jest cały czas przygotowany. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że na razie, od 26 kwietnia, obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki, które wprowadziło na terenie 11 województw nauczanie hybrydowe dla najmłodszych uczniów. Dyrektorzy szkół muszą tak poukładać plany lekcji, żeby połowa uczniów uczyła się stacjonarnie, a połowa zdalnie. W pięciu pozostałych (śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie) wszystkich uczniów obowiązuje ciągle nauczanie zdalne. Taka regulacja obowiązuje do 2 maja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA