REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Ryanair będzie miał konkurenta w Modlinie. Lotnisko ogłosiło ofertę na wakacje 2023

Port lotniczy w Modlinie ogłosił letni rozkład lotów. Poza Ryanairem, który tradycyjnie poszerza na ten okres swoją ofertę, pod Warszawą pojawi się jeszcze jeden przewoźnik. To narodowy przewoźnik Malty — Air Malta. Fot. Łukasz Pacholczyk

31.03.2023
10:00
Ryanair będzie miał konkurenta w Modlinie. Lotnisko ogłosiło ofertę na wakacje 2023
REKLAMA

Gdy Air Moldova wycofała się z lotniska w Modlinie, tłumacząc tę decyzję brakiem samolotów, wydawało się, że port na dłuższy czas będzie musiał pogodzić się z monopolem Ryanaira. Irlandzki przewoźnik jest jedyną linią lotniczą, która lata spod Warszawy od dobrych 10 lat, gdy z powodu problemów z pasem startowym z lotniska uciekli wszyscy inni przewoźnicy.

REKLAMA

Takie całkowite jednowładztwo lowcostu potrwa jednak tylko chwilę. W ostatnim tygodniu marca w życie wszedł letni rozkład lotów, a w nim kilka interesujących dla pasażerów zmian.

Jedną z ciekawszych jest pojawienie się Air Malta

Linia zadebiutuje w Modlinie pod koniec czerwca i będzie latać przez całe wakacje. Tyle z dobrych wiadomości. A te złe? Narodowy przewoźnik Malty będzie kursował tylko raz w tygodniu — w sobotnie wieczory — wożąc pasażerów na lotnisko koło La Valetty.

Oprócz tego będą odbywać się czarterowe loty na rzecz TUI Poland z naszego lotniska do tureckiej Antalyi oraz Enter Air do Tel Awiwu w Izraelu i do Dalaman w Turcji - czytamy w komunikacie.

Wakacyjne kierunki będzie obsługiwał również Ryanair. Z lowcostem będzie można polecieć do chorwackiego Zadaru, na liście znajduje się też m.in. Chania na Krecie, sycylijska Katania i Teneryfa. Cały rozkład zawiera łącznie 60 regularnych i czarterowych kierunków bezpośrednich.

W ubiegłym miesiącu pasażerowie najczęściej latali natomiast do Londynu, Mediolanu, Dublinu, Rzymu i Wiednia.

Prognozy na marzec br. odnośnie liczby obsłużonych pasażerów przewidują ok. 236 tys. osób, co oznacza kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku - podaje lotnisko.

Remont Modlina stanie sią faktem

REKLAMA

Ważną informacją à propos działania podwarszawskiego portu jest również zgoda udziałowców na dofinansowanie go. Inwestycje długo były blokowane przez PPL (włąściciela większości lotnisk w Polsce). Teraz państwowe przedsiębiorstwo wyraziło zgodę, dzięki czemu Modlin dostanie pożyczkę w wysokości 15 mln zł.

Pieniądze po połowie wyłoży PPL oraz samorząd Mazowsza. Agencja Mienia Wojskowego oraz Nowy Dwór Mazowiecki uznały, że w tej chwili nie mają nadwyżek finansowych — dowiedział się „Puls Biznesu”. Pożyczka – pisze serwis – zostanie wydana na remont drogi kołowania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA