REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Nieruchomości

Mieszkania „bez kaucji” i ubezpieczenie wynajmu. Rendin debiutuje na polskim rynku

Do Polski wchodzi właśnie estoński Rendin, specjalizujący się w zabezpieczenie średnio- i długoterminowego najmu mieszkań. Startup zintegruje ubezpieczenie od Ergo Hestii i weryfikację najemcy z ogłoszeniami z polskich portali.

05.01.2021
10:05
Mieszkania „bez kaucji” i ubezpieczenie wynajmu. Rendin debiutuje na polskim rynku
REKLAMA

Jak Rendin usprawnia proces najmu? Na początku wynajmujący pobiera aplikację. Wpisuje swoje dane i informacje odnośnie do wynajmowanego lokum. Podaje podstawowe dane potencjalnego najemcy, a aplikacja zajmuje się jego weryfikacją. Następuje to w podobny sposób jak w przypadku niedawno opisywanego startupu Simpl.rent.

REKLAMA

Rendin odpytuje więc bazy danych, zawierające informacje o dłużnikach, aby sprawdzić sytuację finansową najemcy. Jeśli weryfikacja przebiega pomyślnie, aplikacja generuje umowę  i wysyła ją do najemcy, który podpisują ją elektronicznie.

„Od tej pory Rendin jest stroną we wszelkich kwestiach konfliktowych między najemcą a wynajmującym, dzięki czemu cały ciężar odpowiedzialności spada na nas. W przypadku wszelkich problemów klient kontaktuje się z nami i my stajemy się mediatorem”

– mówi Bizblog.pl Andrzej Krzysztofowicz, zarządzający Rendinem w Polsce.

Rendin zapewnia pomoc prawną i zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności najemcy lub szkód w mieszkaniu.

Głównym problemem, jaki rozwiązuje Rendin jest kaucja, która bardzo często ustalana jest na poziomie dwumiesięcznej opłaty za wynajem. Z perspektywy najemcy, to duży wydatek, ale już z perspektywy właściciela bardzo rzadko starcza to na pokrycie ewentualnych szkód. Polisa w Estonii kosztuje 2.5 proc. miesięcznej opłaty za wynajem.

„W Polsce jeszcze pracujemy nad stawką, ale prawdopodobnie będzie na podobnym poziomie. Koszt ponosi albo wynajmujący, albo najemca, to już zależy od samej umowy między tymi stronami”

– dodaje Krzysztofowicz.

Rendin jest w trakcie rozmów z jednym z liderów polskiego rynku mieszkaniowego jeśli chodzi o internetowe platformy. Startup chce wprowadzić na nią mieszkania „bez kaucji”.

Będą wyróżnione i najemca od razu będzie podpisywał umowę przez Rendin

– podsumowuje Krzysztofowicz.

Jeśli zaś chodzi o polisę, to Estończycy dogadali się z Ergo Hestią, ale nie zamykają się na kolejnych partnerów.

REKLAMA
 class="wp-image-1330447"
Zespół Rendin.

Środki na ekspansję pochodzą z niedawnej rundy inwestycyjnej. 1,2 mln euro od funduszów VC i aniołów biznesu ma im pozwolić na wejście na polski rynek i podwojenie zespołu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA