REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Nowość w Revolucie. Na razie dostępna wyłącznie w Polsce

Revolut pozwolił polskim klientom na zakładanie kont oszczędnościowych w euro z oprocentowaniem 0,3 proc. Dostęp do nowej funkcji zyskali jednak na razie tylko płacący klienci.

25.11.2021
8:01
Nowość w Revolucie. Na razie będzie dostępna tylko w Polsce
REKLAMA

Aby móc założyć konto oszczędnościowe w Revolut należy wykupić wcześniej plan Metal, co wiąże się miesięczną opłatą w wysokości niespełna 50 zł. Następnie trzeba otworzyć kontro w euro, co jest już darmowe, i można się cieszyć odsetkami naliczanymi każdego dnia.

REKLAMA

Konto oszczędnościowe 0,3 proc. bez kwoty minimalnej

Revolut podkreśla, że konto oszczędnościowe ma być odpowiedzią na rosnące ceny i niskie oprocentowanie w tradycyjnych bankach. Średni poziom inflacji w strefie euro wynosi już 4,1 proc. W Polsce jest to nieco ponad 2 proc. więcej według Eurostatu i 2,7 proc. według GUS. Nawet przy oprocentowaniu środków realnie tracą one więc na wartości.

0,3 proc. to więcej, niż oferuje większość banków, ale mniej, niż na koncie oszczędnościowym daje Aion. W aplikacji konkurencyjnego fintechu możemy liczyć na okrągły procent w skali roku. Revolut przyciąga jednak o wiele lepszą aplikacją i elastycznością, gdyż odsetki wypłacane są każdego dnia. Środki do kwoty 100 tys. euro chroni zaś belgijski fundusz gwarancyjny.

Polska pierwszym krajem z kontem oszczędnościowymi Revoluta

Aby skorzystać z nowości w trzeba przekształcić jedną z istniejących skarbonek (nazywanych w sejfem) w konto oszczędnościowe. Później można jeszcze ustawić automatyczne przekazywanie końcówek z codziennych płatności.

REKLAMA

Dotychczas klienci fintechu założyli 3 mln sejfów i codziennie zakładają ok. 9 tysięcy nowych. Ulokowali w nich w sumie ponad 700 mln euro.

W najbliższym czasie Revolut ma oddać możliwość zakładania kont oszczędnościowych klientom z innych krajów. Usługa ma również trafić do niższych planów, a także bezpłatnych kont.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA