REKLAMA
  1. bizblog
  2. Środowisko

Granty ekologiczne dla dzieci. P&G mobilizuje najmłodszych do dbania o środowisko

Projekty edukacyjne i konkursy grantowe mają zachęcić uczniów szkół podstawowych do postępowania w sposób przyjazny środowisku. Akcja jest organizowana przez Fundację Nasza Ziemia oraz Procter & Gamble, wraz z eksperckim zespołem metodycznym.

05.02.2021
12:24
Granty ekologiczne dla dzieci. P&G mobilizuje najmłodszych do dbania o planetę
REKLAMA

Zasoby Ziemi nie są niewyczerpane, a wraz z podnoszeniem jakości życia mieszkańców globu potrzebujemy ich coraz więcej. Dlatego jednym z kluczowych problemów ludzkości jest dzisiaj mądre gospodarowanie zużyciem wody, energii elektrycznej i recykling odpadów.

REKLAMA

Jak dbać o planetę

Taką wiedzę Fundacja Nasza Ziemia i Procter&Gamble chcą dostarczać już od najmłodszych lat. Efektem są dwa programy edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych: „Uczniowskie Ekonawyki” i „Czysta Ziemia: ekodetektywi na tropie domowych nawyków”.

W ich ramach dzieci dowiedzą się jak ograniczać zużycie wody podczas drobnych czynności wykonywanych na co dzień jak mycie zębów czy zmywanie naczyń. Zostaną także uzbrojone w widzę na temat segregacji odpadów i ograniczania zużycia prądu.

Podstawą tego ekologicznego szkolenia będą trzy kilkuminutowe animacje, które pokażą uczniom co zrobić ze starymi zabawkami i wyjaśnią, jak ważne jest wypinanie ładowarek z gniazdka.

Aktywności na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego i zmniejszenia zanieczyszczenia planety są niezwykle ważne dla Procter & Gamble. Dlatego postanowiliśmy sięgnąć po naszą ekspercką wiedzę i doświadczenie i połączyć siły z Fundacją Nasza Ziemia, by wspólnie stworzyć wartościowe materiały edukacyjne, który będzie służył uczniom polskich szkół  

mówi Małgorzata Mejer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Procter & Gamble w Europie Centralnej.

Granty dla najmłodszych

Organizatorzy akcji uruchomią także konkurs grantowy. Nagrody w wysokości 2 tys. zł trafią do pięciu grup, których opiekun przeprowadzi lekcję i zorganizuje akcję ekologiczną według własnego pomysłu. Zdjęcia wideo lub prezentacje należy następnie przesłać na adres konkurs@naszaziemia.pl.

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 marca 2021 r a wyniki zostaną ogłoszone 14 kwietnia marca 2021 r. Wygraną będzie można przeznaczyć m.in. na zakup wyposażenia do pracowni przyrodniczych, materiały do zajęć z zakresu edukacji odpadowej lub też prelekcje i warsztaty.

REKLAMA

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach projektów „Ekonawyki” i „Czysta Ziemia: ekodetektywi na tropie domowych nawyków” można pobrać bezpłatnie ze strony www.naszaziemia.pl/czystaziemia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA