REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Świetny prezent dla kierowców. Lada dzień oddany zostanie kolejny odcinek zakopianki

Na Twitterze GDDKiA pochwaliła się, że lada moment możemy spodziewać się kolejnego fragmentu Zakopianki. Prace na lewej jezdni S7 zostaną lada dzień zakończone.

15.12.2019
16:22
zakopianka-s7-rabka
REKLAMA

Chociaż budowa zakopianki wciąż strasznie się wlecze, to wygląda na to, że przed Nowym Rokiem kierowcy będą mogli przejechać się lewą stroną trasy S7. Odcinek Lubień - Naprawa jest już w fazie wykończeniowej i wkrótce ma zostać oddany do użytku.

REKLAMA

Kolejny element S7

Bizblog.pl chwilę po wydrążeniu tunelu koło wsi Skomielna-Biała poinformował, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się otwarcia kolejnego fragmentu trasy, pomiędzy miejscowościami Lubień i Naprawa.

To, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otwiera jedną z części tej trasy, to świetna informacja w związku z tym, że zbliżają Święta, Sylwester oraz ferie zimowe. Będzie się to nieodłącznie wiązać ze szturmem turystów na ten właśnie rejon, a nowy fragment drogi może pomóc w uniknięciu korków.

W październiku GDDKiA oddała do użytku odcinek S7 Skomielna Biała–Rabka Zdrój, nazywając ten ruch „częściowym sukcesem”. Chwilę po otwarciu odcinka doszło do sporego zatoru na zjeździe przy DK28, ponieważ biegnąca tamtędy ulica była jednokierunkowa.

Niekończąca się historia Zakopianki

Budowa drogi ekspresowej Lubień-Chabówka trwa od 2016 roku, Inwestycję podzielono na trzy odcinki: Lubień-Naprawa (7,6 km); Naprawa-Skomielna Biała (3 km); Skomielna Biała-Chabówka (6,1 km). Pod koniec września bieżącego roku oddano do użytku trzeci z tych odcinków.

REKLAMA
 class="wp-image-1001023"

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, to w najbliższym czasie doczekamy się jeszcze 700-metrowego węzła drogowego na skrzyżowaniu DK47 z drogą wojewódzka nr 961 w Poroninie. Planowana data zakończenia robót była datowana tam na 30.11.2018 r., zaś data oddania do ruchu na 19.12.2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA