REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt i Ten Square Games pociągnęły giełdę. Niesamowite wzrosty polskiego gamedevu

Indeks WIG Games ma za sobą kapitalny dzień, zakończony potężnymi wzrostami. I, co ciekawe, w przypadku CD Projektu dobra passa trwa także dzisiaj, choć analitycy widzą przyszłość polskiej spółki w czarnych barwach.

29.06.2021
17:14
premiera cyberpunka cd projekt plotki
REKLAMA

Poniedziałek okazał się szczególnie szczęśliwy dla Ten Square Games. Polski producent dostał potężny impuls do wzrostów po decyzji chińskiego regulatora o dopuszczeniu jego gry - Fishing Clash - na tamtejszy rynek. Państwo Środka jest dzisiaj największym rynkiem gier mobilnych na świecie.

REKLAMA

Inwestorzy zareagowali w przewidywalny sposób. Euforią. W pewnym momencie Ten Square Games zyskiwał nawet 17 proc. Ostatecznie spółka zamknęła notowanie na ponad 12 proc. plusie. Za jedną akcję płacono 518,50 zł. We wtorek gracze giełdowi zaczęli jednak realizować zyski i wczesnym popołudniem spółka traciła ponad 2 proc. Dzień zakończyła ostatecznie na ponad jednoprocentowym minusie.

Kacper Koproń z Trigon DM uważa jednak, że Fishing Clash może w przyszłości mocniej podbić wycenę Ten Square Games. Jego zdaniem wejście gry do Chin jest w stanie zwiększyć wartość akcji o 80 zł do 140 zł. W poniedziałek walor spółki urósł tymczasem o zaledwie 60 zł.

 class="wp-image-1469233"

W bardziej stonowanych, choć również optymistycznych, nastrojach są posiadacze walorów CD Projektu. Choć wielu analityków ocenia, że cena docelowa „wiedźminów" to realnie 140-150 zł, twórcy „Cyberpunka" trzymają się daleko od tych poziomów.

W pierwszym dniu tygodnia CD Projekt zyskał 3,22 proc. We wtorek kontynuuje marsz w górę, tym razem o 2,31 proc. Za walor wiedźminów trzeba było dać niemal 190 zł. Na finiszu sesji spółka wytraciła impet i wzrosty zatrzymały się na poziomie 1,54 proc. (188,36 zł).

 class="wp-image-1469242"

WIG Games na zielono

Wzrosty czołowych spółek growych na warszawskiej GPW znalazły odzwierciedlenie w wycenie całego indeksu WIG Games. W ciągu ostatnich trzech dni zyskał on 3,77 proc.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA