REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt szykuje nową grę. Giełda oszalała z radości

Wiedźmini pracują nad nową karcianą produkcją. Serwis IGN ustalił, że projekt o nazwie Golden Nekker ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Inwestorzy z GPW są wniebowzięci - wycena CD Projektu dawno nie zanotowała takiego skoku w ciągu jednego dnia.

31.01.2022
17:37
premiera cyberpunka
REKLAMA

IGN pisze, że Golden Nekker ma być samodzielną grą przeznaczoną dla jednego gracza. Oznacza to ni mniej ni więcej, że do czerpania przyjemności z rozgrywki nie będzie potrzebna pierwsza karciana gra CD Projektu, czyli Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

REKLAMA

Serwis prognozuje, że gra trafi do sprzedaży w październiku 2022 r.

Dla łaknących pozytywnych wieści inwestorów poniedziałkowy news był jak gwiazdka z nieba. Wycena CD Projektu od rana pruła w górę. Tuż przed zamknięciem sesji "wiedźmini" zyskiwali 7,8 proc., ostatecznie zatrzymując się na poziomie 8,3 proc. Wartość jednej akcji oscylowała w granicach 180 zł.

 class="wp-image-1693213"

W ostatnim czasie CD Projekt raźniej poczynał sobie na Giełdzie Papierów Wartościowych tylko na przełomie roku. Inwestujących nie poruszyły zmiany w zarządzie firmy, a informacja o podpisaniu wstępnego porozumienia z akcjonariuszami domagającymi się zadośćuczynienia za wprowadzenie ich w błąd w związku z premierą gry „Cyberpunk 2077” podbiła kurs o nieco ponad 4 proc.

Mimo ostatnich spadków szorciarze wciąż widzą potencjał

W Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF przy CD Projekcie widnieje aż pięć funduszy inwestycyjnych, które liczą na dalsze potknięcia spółki. Ujawnieni szorciarze mają łącznie w pozycjach krótkich około 3 proc.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA