REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Zarząd CD Projektu popełnił fatalny błąd? Na giełdzie tak tego nie widzą

Wczoraj na początku sesji CD Projekt był największym outsiderem w WIG20, dzisiaj ze wczorajszym liderem wzrostów CCC od rana brylował. Dzień zakończył solidnym wzrostem.

29.12.2020
17:26
cd-projekt-kurs
REKLAMA

Aktualizacja 29.12. godz. 17.15

REKLAMA

CD Projekt w pierwszych minutach handlu na GPW zyskiwał aż 2,7 proc. Potem stopniowo obniżał loty. Przed 10.30 za jedną akcję płacono 278,5 zł o 1,6 proc. więcej niż na zamknięciu w poniedziałek. W drugiej połowie dnia kurs rósł już o zaledwie 0,6 proc. i wydawało się, że lada moment zanurkuje pod kreskę. Tak się nie stało. Pod koniec sesji wrócili kupujący i cena za akcję wzrosła o 2,37 proc. do 280,5 zł.

 class="wp-image-1328527"
Notowania CD Projekt. Źródło: Stooq.pl

Zarząd CD Projektu popełnił błąd?

W sprawie spółki i „Cyberpunka 2077” po ogłoszeniu, że w kalifornijskim sądzie złożono pierwszy pozew, nie pojawiły się nowe informacje. Media jednak cały czas spekulują, że czy pozwy składane za oceanem są realnym zagrożeniem dla CD Projektu, czy nie. Wciąż pojawiają się skrajnie różne opinie – od lekceważących po pełnych przejęcia i ostrzegających, że producent „Cyberpunka” może mocno odczuć wpadkę z wersją gry na konsole.

David Van Kędzierski, radca prawny Gide Loyrette Nouel, w rozmowie ze strefainwestorow.pl przekonuje, że prezesi CDR popełnili fatalny błąd, przyznając podczas telekonferencji 14 grudnia, że ignorowali docierające do nich sygnały o potrzebie dalszych prac nad wersją konsolową.

Sugeruje to, że zarząd miał świadomość co do tego, że konsolowa wersja gry zawierała poważne błędy. Jeżeli połączymy to z ukrywaniem przez CDR wersji konsolowej gry przed premierą (m.in. poprzez nieudostępnienie dziennikarzom egzemplarza konsolowego gry do recenzji), to jest to moim zdaniem silna przesłanka przemawiająca za tym, że sprawa nie zakończy się przed rozprawą (wskutek tzw. motion to dismiss), lecz zostanie skierowana do dalszego rozpoznania

– wskazał.

We wtorek WIG20 zyskiwał tuż po dziewiątej niecały 1 proc., cały czas utrzymując się powyżej 2000 pkt., czyli najwyższego poziomu od lutego. Po 1,5 godziny indeks 20 największych spółek notowanych na GPW wciąż pozostawał na 0,7-proc. plusie. CCC, które zyskiwało rano 4,2 proc., o 10.30 rosło 5,25 proc.

Na zamknięciu WIG2o wzrósł o 0,58 proc. do 2016.01 pkt., a CCC, który zakończył dzień na 3,5-proc. plusie, dał się wyprzedzić LPP, które we wtorek zostało liderem wzrostów blisko 4-proc. zwyżce.

REKLAMA
 class="wp-image-1328536"
WIG20. Źródło: Stooq.pl

W przypadku CCC głównym dopalaczem ruchu była informacja, że fundusze zarządzane przez Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne zwiększyły zaangażowanie w CCC z 4,89 do 5,57 proc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA