REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Akcje CD Projektu ostro w dół. W kilka sekund straciły na wartości 13 proc., giełda zawiesiła notowania

Osoby inwestujące w akcje CD Projekt liczyły się pewnie z dużym ryzykiem, ale takiego rollercoastera nikt się nie spodziewał. Dosłownie kilka sekund wystarczyło, by wartość spółki z rekordowych poziomów osunęła się w dół o 13 proc. Notowania trzeba było wstrzymać.

07.12.2020
14:30
cd projekt siedziba
REKLAMA

Co się tam dzieje? Liczyłem na łagodne wzrosty aż do czwartku, a tu taka karuzela

– czytamy na jednym z forów dla inwestorów
REKLAMA

Rzeczywiście, pierwsza część dnia mogła przyprawić posiadaczy akcji CD Projekt o duży ból głowy. Notowania zaczęły się znakomicie – około 10. rano spółka wspięła się na poziom 464,20 zł za akcję, co było jej historycznym rekordem.

Inwestorzy załamani

Około południa z notowaniami CD Projektu zaczęły dziać się jednak bardzo niepokojące rzeczy. Kurs spółki w mgnieniu oka spadł na poziom 401,90 zł. Notowania zostały chwilowo wstrzymane. Po ich wznowieniu spółka zaczęła piąć się w górę i około godziny 14. znów płacono za jej jedną akcję 426,30 zł.

Skąd wzięło się to nagłe załamanie?

Część inwestorów zauważyła, że wstrząs mogły wywołać zlecenia stop loss. Zlecenie obronne automatycznie zamyka zlecenia po osiągnięciu przez nich minimalnej wyznaczonej przez inwestora wartości. Zazwyczaj jest to sposób na ograniczenie strat w przypadku nagłego tąpnięcia. Teraz inwestujący są załamani,

Mi się stop loss na 405 zł odpalił... Masakra jestem kupę kasy w plecy...

– komentuje jeden z nich

Premiera na dniach

Emocji inwestorzy CD Projektu będą mieli w nadchodzących dniach zdecydowanie więcej. Dzisiaj wieczorem kończy się embargo na recenzje „Cyberpunk 2077. W czwartek 10 grudnia gra będzie mieć swoją oficjalną premierę.

Giełda będzie się przypatrywać każdemu komentarzowi na temat Cyberpunka 2077 ze szczególną uwagą. Wycena CD Projekt od czasu zakończenia produkcji serii o Wiedźminie wisi na doniesieniach dotyczącej nowej gry. Dość powiedzieć, że swego czasu jeden tweet z oficjalnego konta „Cyberpunka” o treści: „beep” wystarczył, by kapitalizacja spółki skoczyła w górę o 4 zł na akcji.

Nadchodząca premiera sprawiła też, że w ubiegłym tygodniu od środy do piątku akcje producenta „Cyberpunka 2077” zdrożały o 9 proc., a licząc od poniedziałkowej sesji – ponad 22 proc..

REKLAMA

A przecież prawdziwa weryfikacja pracy programistów z CD Projekt Red dopiero przed nami. Oj, będzie się działo.

AKTUALIZACJA:
Akcje CD Projekt zakończyły notowania na poziomie 426,15 zł. Oznacza, to, że w porównaniu z początkiem dnia kurs polskiej spółki spadł zaledwie o 3,77 proc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA