REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Prawo

Był rajdowym mistrzem Polski. Teraz oskarżono go o gigantyczne wyłudzenia VAT-u

Prokuratura Krajowa poinformowała w środę, że CBŚP na polecenie łódzkiej prokuratury zatrzymała Filipa N. pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i narażenia Skarbu Państwa na utratę 65 mln zł. Zatrzymany to rajdowy mistrz Polski sprzed dwóch lat - twierdzi RMF24.pl.

26.06.2019
11:27
Były rajdowy mistrz Polski oskarżony o wyłudzenia VAT
REKLAMA

Udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, wręczanie łapówek osobie będącej funkcjonariuszem publicznym i przestępstwa skarbowe - to zarzuty, które usłyszał Filip N.

REKLAMA

Z powodu grożącej za to wysokiej sankcji, nawet do 15 lat więzienia i z obaw przed mataczeniem, sąd zastosował już wobec byłego, rajdowego mistrza Polski środek zapobiegawczy w postaci aresztu trzymiesięcznego.

Zobacz także

Wyłudzenie podatku VAT na ogromną skalę.

Prokuratorzy oceniają, że grupa przestępcza, do której należał Filip N., działała w latach 2012–2017. Przestępcy koncentrowali się na wyłudzeniach podatkowych na bazie obrotu fikcyjnym towarem: artykułów elektronicznych, pojazdów mechanicznych i części do nich oraz praw do rozpowszechniania i kopiowania utworów słowno-muzycznych.

Sytuacja już odbiła się głośnym echem i są spore szanse na to, że będzie bezsprzecznie tematem numer jeden podczas 76. Rajdu Polski, który ma być rozegrany już za chwilę: od 28 do 30 czerwca, na mazurskich szutrach. 

REKLAMA

To nie pierwszy przypadek, że sport i VAT nie zawsze idą razem.

Niestety, przykład Filipa N. nie jest pierwszym pokazującym, że ludzie związani ze sportem też miewają kłopoty z uczciwością, a w konsekwencji z prawem. Dość przypomnieć akcję CBŚP sprzed dwóch lat. Wtedy zatrzymano w sumie 13 osób podejrzanych o wyłudzenie podatku VAT na kwotę 124 mln zł. Wśród zatrzymanych znaleźli się zawodnicy sztuk walki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA