REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Podatki

Próbowali naciągnąć skarbówkę. CBA zatrzymała osiem osób

Aresztowania dokonali funkcjonariusze CBA i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Skarb Państwa stracił na działalności podejrzanych ok. 1 mln zł.

20.08.2019
10:30
cba-fałszywe-faktury
REKLAMA

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali osiem osób, wśród których znajdują się dwaj przedstawiciele kancelarii podatkowej, trzej przedsiębiorcy z Piotrkowa Trybunalskiego oraz trzy osoby powiązane z jednym z funduszy inwestycyjnych - podało CBA.

REKLAMA

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski poinformował, że w ramach czynności sprawdzających prowadzone są przeszukania w kilkunastu miejscach w Warszawie, w tym w jednej ze stołecznych kancelarii podatkowych.

CBA sugeruje, że przedsiębiorcy w celu uniknięcia opodatkowania wykorzystywali fundusz inwestycyjny, współpracując przy tym z kancelarią podatkową.

Jak ustalili śledczy działanie zatrzymanych naraziło Skarb Państwa na stratę w wysokości co najmniej 1 mln zł.

Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności, dotyczy zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania właściwym organom podatkowym przedmiotu oraz podstawy opodatkowania.

REKLAMA

Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.

Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne zatrzymania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA