REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie

Kalifornijski startup otwiera centrum inżynieryjne w Warszawie. Box zyskuje na pandemii

W ciągu dwóch lat Box zatrudni w Warszawie 150 pracowników. Specjaliści mają rozwijać technologię i interfejs webowy.

04.01.2021
9:05
Box otwiera biuro w Warszawie. W ciągu dwóch lat ma zatrudnić 150
REKLAMA

Box ma już 15 lat na karku, a w Europie obecny jest od 2005 roku. Firma z Redwood City w Kalifornii zajmuje się usługami przechowywania treści w chmurze i na całym świecie zatrudnia już 2 tys. pracowników. Co dziesiąty z nich pracuje już na Starym Kontynencie. Teraz udział Europejczyków zdecydowanie się zwiększy.

REKLAMA

Warszawa wybrana ze względu na talent oraz potencjał naszych inżynierów

Thierry Chassaing, zarządzający technologią w Box, podkreśla, że oba zespoły inżynieryjne – polski i amerykański – będą równolegle rozwijały produkt i pracowały nad nowymi funkcjami.

„Warszawa to niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Miasto daje nam dostęp do światowej klasy doświadczonych inżynierów, a Polska może poszczycić się jedną z największych w Europie anglojęzycznych baz utalentowanych programistów. Wstępne rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami przerosły nasze oczekiwania”

- wyjaśnia decyzję o inwestycji Chassaing.

Box wybrał Warszawę na swoje biuro jeszcze przed wybuchem pandemii. Ta zmieniła jednak znacząco krajobraz współpracy, która obecnie odbywa się głównie w sferze wirtualnej. Dotyczy to jednak każdej firmy z sektora, co jest dobrą wiadomością dla usługi, jaką świadczy Box. Jest on bowiem jednym z liderów rynku zarządzania treściami online.

REKLAMA
  • Zajmuje również taką samą pozycję w rankingu Forrestera. Tutaj jednak dzieli swoją pozycję jedynie z Microsoftem, z którym wygrywa oceną strategii.
  • IDC z kolei stawia Boxa na pierwszym miejscu – wyprzedza on nieznacznie oferty IBM-a i Microsoftu.

Polskim centrum pokieruje Rafał Szczepański, który wcześniej przez dekadę pracował dla SmartRecruiters. Większość z pozycji otwartych w Warszawie dotyczy programowania. Box poszukuje specjalistów od aplikacji na Windowsa, Maca, Androida czy iOS-a. Do tego dochodzą dwie front- i back end web developerzy i dwójka rekruterów. To właśnie oni pomogą w kompletowaniu składu biura.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA