REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Dlatego już nie musisz chodzić do swojej Biedronki na zakupy

Oto powód, przez który już nie musisz stać w kolejce w swojej ulubionej Biedronce. Już mieliście okazję to wypróbować? Nie? To spróbujcie, a może odczujecie wygodę niestania w sobotę w kolejce.

10.02.2022
12:59
Dlatego już więcej nie musisz chodzić do swojej Biedronki na zakupy
REKLAMA

Największa sieć spożywcza w Polsce rozszerzyła współpracę z Glovo. Biedronka podaje, że czas, w którym zakupy mogą się znaleźć pod naszymi drzwiami wynosi maksymalnie godzinę od złożenia zamówienia. Czas dostawy jest też jednak zależny od pory dnia i lokalizacji. Nie masz więc po co iść już do sklepu, bo cały proces zakupów i podróży dom-sklep, zajmie więcej czasu niż wygodne zrobienie zakupów z domu.

REKLAMA

Biedronka z Glovo odpaliły prawdziwego hita. Tzw. dark stores czyli punkty, które służą wyłącznie do dostaw towarów, powoli zdobywają u nas popularność. W największym skrócie chodzi o to, by dzięki sieci magazynów rozmieszczonych na terenie miasta znacząco skrócić czas oczekiwania na dostawę. Taki magazyn spożywczy ma już np. Carrefour, Lisek i Jokr. W planach ma go też ponoć Żabka.

Ale Biedronka to jednak Biedronka

Zupełnie inna skala działania. Sieć od 15 października uruchomiła usługę BIEK, którą możesz zamówić za pomocą Glovo. Produkty spożywcze są dowożone z 15 mikrocentrów Biedronka Express w:

  • Warszawie
  • Krakowie
  • Gdańsku
  • Wrocławiu
  • Poznaniu
  • Łodzi 

Ekspresowe dostawy, tak samo jak te zwykłe, są dostępne 7 dni w tygodniu. W ofercie znalazło się 2 tys. produktów.

Uruchomienie usługi Biedronka Express pod nazwą BIEK nie zmienia zasad działania Sklepu Internetowego Biedronki w Glovo, który funkcjonuje od kwietnia ubiegłego roku we wszystkich stolicach polskich województw i innych dużych ośrodkach miejskich

– informuje Biedronka.

Lidl poszedł w Paczkomaty

Największy konkurent Biedronki o dark store na razie się nie zająknął. Dyskonter poszedł nieco inną drogą i umożliwił klientom zamawianie niespożywczego asortymentu do Paczkomatów.

REKLAMA

Sektor spożywczy coraz mocniej idzie w e-commerce. Coś, co przed pandemią było trudne do wyobrażenia, staje się nagle standardem. A nowa usługa Biedronki ma zalążki na mocnego hiciora. Zakupy do domu w 15 minut? Przecież tyle trwa czasami czekanie w kolejce.

Zdjęcie główne: Gold Picture/shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA