REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Oto dlaczego nie zajrzysz już do Lidla. Idzie zmiana na lepsze

Lidl poszerza ofertę i sklepy stacjonarne są już za małe, żeby pokazać wszystkie produkty. Dlatego prężnie rozwija się e-Sklep Lidla, w którym zamówisz zakupy z wygodną dostawą do Paczkomatów.

10.09.2021
12:16
Oto dlaczego nie zajrzysz już do Lidla. Idzie zmiana na lepsze
REKLAMA

Lidl się zmienia. Nie każdemu się to spodoba, ale nie musi, bo sieć idzie po prostu za głosem ludu. A ten uznał, że chce w Lidlu nie tylko polędwicy sopockiej i masła ekstra, ale też sandałów, szortów i leżaków. I - uwaga - zamierza dostarczać te ostatnie do paczkomatów.

Lidl coraz mocniej skręca w stronę Pepco. Dyskont w swoim sklepie internetowej handluje wszystkim poza jedzeniem. Możemy tam znaleźć grille, narzędzia, ubrania czy akcesoria kuchenne. I wiecie co?

REKLAMA

To się Lidlowi świetnie sprzedaje

I to nie tylko w internecie.

Sieć pisze, że zamówienia asortymentu non-food dla sklepów stacjonarnych w Polsce do przełomu roku 2021/2022 zostały zwiększone nawet o 77 proc. r/r.

Naturalną koleją rzeczy było więc wejście w kooperację z inPostem, który na rynku automatów paczkowych wyrósł (przynajmniej tymczasowo) na prawdziwego hegemona. Zaczęło się od dostaw pod drzwi realizowanych za pomocą kurierów. Teraz Lidl ma kolejnego potężnego newsa.

Dostawy z Lidla trafią do paczkomatów

Od początku działalności liczba produktów sprzedawanych przez e-commerce wzrosłą z 500 do 2 tys. Po stronie klienta sytuacja jest dość klarowna, podobna do tej, którą zna z innych e-sklepów. Na zwrot towaru jest 30 dni. Dostawy są bezpłatne od 199 zł.

Jak widać ściąga to konsumentów jak zapalona żarówka ćmy. W trakcie pandemii popularność paczkomatów przebiła dostawy kurierskie, idę więc o zakład, że teraz z maszynami zaprzyjaźnią się również klienci Lidla.

I jest tylko jedno "ale". Dyskont wciąż nie zdecydował się na dostarczanie jedzenia. Z jednej strony trochę szkoda, z drugiej można to przecież ominąć korzystając z zewnętrznych usług. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w Google.

REKLAMA

Właśnie uświadomiłem sobie, że chodzenie do Lidla stało się zbędne.

Tekst oryginalnie opublikowany 13.05.2021 r.
Zdjęcie główne: Proxima Studio / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA