REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Awaria kas fiskalnych. Novitus zaliczył wpadkę wszech czasów, trudno się dziwić nocnej operacji Multikina

Awaria kas fiskalnych to chyba najgorsze, co może przytrafić się sieci kin tuż po Nowym Roku i jednocześnie w przededniu długiego weekendu. W tej sytuacji trudno się dziwić, że Multikino zdecydowało się nie czekać na naprawę sprzętu i naprędce kupiło nowe urządzenia. Oczywiście od konkurencji.

03.01.2020
12:43
Awaria kas fiskalnych. Novitus zaliczył wpadkę wszech czasów, trudno się dziwić nocnej operacji Multikina
REKLAMA

Awaria drukarek Delio od polskiej firmy Novitus dotknęła większość obiektów sieci Multikino. Wraz z nowym rokiem urządzenia przestały drukować paragony z właściwą datą, przez co stacjonarna sprzedaż biletów okazała się niemożliwa. W czwartek przez cały dzień wściekli klienci odchodzili od kas z kwitkiem. Kino tłumaczyło, że zakupy zawsze można zrobić przez internet albo za pomocą aplikacji mobilnej.

REKLAMA

Nocna akcja Multikina

Problem w tym, że nie wszystkich to przekonało. Na fanpage’u zaczęły pojawiać się pytania, czy Multikino poradzi sobie z awarią, czy lepiej przejść się do konkurencji. Nie było więc czasu na zastanawianie się. Ze względu na skalę awarii Novitus podał, że czas naprawy drukarek może nieco potrwać. Nieoficjalnie padały informacje, że może to zająć nawet kilka dni. Efekt? Kino zainwestowało w nowe urządzenia od LSI Software S.A. które błyskawicznie ustawiono w placówkach sieci.

Mając na względzie dobro naszych klientów, nie chcieliśmy czekać na pomoc serwisu od dostawcy drukarek, które uległy awarii, dlatego natychmiast zdecydowaliśmy się na zakup nowego sprzętu - wyjaśnia Mariusz Spisz, członek zarządu Multikino S.A.

Według jego słów nowe drukarki umożliwiły normalną sprzedaż biletów w kasach i spełniają standardy nakładane przez nowe regulacje prawne, które zaczną obowiązywać w czerwcu 2020 roku.

Nie wyobrażaliśmy sobie sytuacji, w której nasi widzowie nie będą w stanie zakupić biletów w trakcie rozpoczynającego się właśnie długiego weekendu, obfitującego w atrakcyjne premiery filmowe i pokazy przedpremierowe. Zapewnienie najwyższej jakości serwisu odpowiadającego oczekiwaniom naszych widzów jest dla nas absolutnym priorytetem – dodaje Spisz.

Problemy Novitusa

Polski producent dostarcza kasy fiskalne do tysięcy punktów handlowych w całej Polsce. O problemach z przyjmowanie płatności poza Multikinem, informował m.in. sklep Legii Warszawa, Delikatesy Aldek, część placówek pizzerii daGrasso i jeden z oddziałów Dino.

REKLAMA

Choć drukarki Delio, które uległy awarii, stanowią tylko niewielką część asortymentu firmy Novitus, problemy z ich funkcjonowaniem mogą mocno odbić się na wiarygodności polskiego producenta. Wartość akcji właściciela Novitusa - Compu - spadła na warszawskiej giełdzie o 2,5 proc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA