REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Zakupy na kredyt od Allegro. Polski gigant e-commerce sam zajmie się finansami

Dotychczas Allegro współpracowało z procesorami płatności czy bankami. Teraz ma samodzielnie wejść w świat pożyczek.

21.02.2020
16:50
Allegro jak bank. Polski gigant e-commerce sam zajmie się kredytowaniem zakupów
REKLAMA

Jak informuje „Puls Biznesu”, Allegro ma budować własną ofertę finansową. W tworzeniu produktów pożyczkowych i płatniczych ma jej pomóc przejęta niedawno firma FinAi.

REKLAMA

Przed zakończeniem działalności pod koniec 2019 roku, spółka miała specjalizować się w krótkoterminowych pożyczkach.

FinAi było pomysłem na konkurencję między bankami a chwilówkami.

Firma współpracowała m.in. z Credit Agricole czy Eurobankiem w celu uproszczenia procesu przyznawania krótkoterminowych pożyczek. Nie udało się jej jednak zbudować masy krytycznej i spółka postanowiła poszukać nowego pomysłu na swój rozwój.

https://bizblog.spidersweb.pl/allegro-zmiany-2020/

Na początku lutego w całości przeszła pod skrzydła Allegro. Do szeregów największej, polskiej firmy e-commerce wcielony został cały - 30-osobowy zespół fintechu.

W jakim kierunku rozwiną się finanse od Allegro?

Możliwości są dwie. Allegro może samo budować swoją ofertę i poniekąd zacząć konkurować z bankami. Druga opcja zakłada wykorzystanie know-how FinAi i dalsze pośredniczenie w komunikacji pomiędzy bankami i klientami. Obie opcje ułatwią klientom zapożyczanie się na poczet przyszłej konsumpcji.

Allegro nie zaprzeczyło doniesieniom „Pulsu Biznesu”, ale jednocześnie nie ujawniło żadnych szczegółów nowego projektu. Ma być na to jeszcze za wcześnie.

Jak teraz działają Allegro Finanse?

Już wcześniej Allegro integrowało usługi płatnicze ze swoją platformą. Pod postacią Allegro Finanse działają choćby PayU i Przelewy24, czyli procesory płatności, z których pomocą można płacić kartą, BLIK-iem, Google Play, Apple Pay czy przelewem.

REKLAMA

Potencjalnie podobną usługą, do tej, nad którą pracuje Allegro, może być PayPo. Ten polski fintech umożliwia odroczone płatności za zakupy w internecie. Płatność możemy uregulować nawet 21 dni po faktycznym zakupie, co daje klientom krótkoterminowy kredyt.

https://bizblog.spidersweb.pl/allegro-uokik-postepowanie/
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA