REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Nowość czasów epidemii. Przez Allegro będziemy mogli zamówić jedzenie z dostawą

Zmiany, zmiany, zmiany. Allegro w najbliższych tygodniach wprowadzi szereg drobnych, ale wygodnych dla użytkowników rozwiązań. W serwisie pojawi się m.in. kategoria cateringu.

01.05.2020
9:26
allegro
REKLAMA

Trudno nazwać to rewolucją, bo większość modyfikacji jest naprawdę niewielka, ale ich liczba sprawiła, że postanowiliśmy je nieco uporządkować. Po zakończeniu całego procesu Allegro ma być wygodniejsze w użyciu zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Pierwsze oznaki nowego zobaczymy już w drugiej połowie maja.

REKLAMA

18 maja

Ten dzień przyniesie nam jedną sporą nowinkę. W serwisie pojawi się kategoria o nazwie: catering. W środku znajdziemy oferty dań i catering pudełkowy wraz z dostawą. W polu „Opis” użytkownik będzie mógł wpisać informacje o dostawie i swoje dane kontaktowe.

Na platformie będzie można urządzać także licytacje charytatywne. Tego typu oferty będą oznaczane specjalnym symbolem, by zwiększyć widoczność wśród użytkowników.

Zmiany czekają również Allegro Lokalnie, które dostanie nowy, zaktualizowany regulamin. Będzie on uwzględniał usprawnienia, które pojawiły się na platformie w ostatnim czasie. Najważniejszą z nich jest możliwość korzystania z tej usługi przez właścicieli kont firmowych

Chcemy, żeby przedsiębiorcy zyskali nowy kanał sprzedaży w czasie pandemii COVID-19

- tłumaczy serwis.

Spadły również opłaty za wyróżnienie licytacji. Za wyróżnienie na Allegro Lokalnie trzeba zapłacić 3,49 (zamiast 4,99), a za wyróżnienia na Allegro Lokalnie i Allegro.pl – 13,30 (zamiast 19 zł).

Oprócz tego Allegro wydłużyło czas trwania ogłoszenia. Teraz trwa ono nieograniczoną liczbę dni i kończy się w momencie zakupu (w przypadku ogłoszeń z kup teraz/licytacją) lub w wyniku decyzji sprzedającego.

Regulamin uwzględni również zmianę, której w serwisie jeszcze nie widzimy. Allegro usunie okres przejściowy, dzięki czemu sprzedający, którzy mają konto niefirmowe na Allegro.pl, wystawią ogłoszenia na Allegro Lokalnie na tych samych zasadach co inni sprzedający.

29 maja

Pod koniec miesiąca Allegro kończy się umowa z Pocztą Polską na dostawę metodami, które w nazwie mają przedrostek Allegro. Z tego względu serwis włącza nowe metody dostaw, a koszty z nimi związane będzie można rozliczać bezpośrednio z platformą. Zostaną one doliczone do rozliczeń na koncie.


2 listopada

REKLAMA

Drobny, acz sympatyczny szczegół. W działach Moda, Odzież i Obuwie oraz Dziecko sprzedający w ramach jednej oferty będą mogli wystawiać przedmioty różniące się między sobą wyłącznie wzorem graficznym.

Zapowiedź powyższych zmian padłą na początku roku. Francois Nuyts, prezes Allegro, zapowiadał, że chce zachęcić Polaków, by więcej kupowali online. Platforma chce również pozyskać w bieżącym roku o 20 proc. więcej sprzedawców i zwiększyć liczbę ofert do 200 mln.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA