REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podatki

Wyłudzili 37 mln zł, a Skarb Państwa skasuje ich na 64 mln. Tak się kończy igranie ze skarbówką

Blisko 40 mln zł przez 4 lata - tyle mógł stracić Skarbu Państwa z powodu działającej na terenie Wielkopolski kilkunastoosobowej szajki wyłudzającej podatek VAT.

22.06.2020
16:35
Wyłudzili  37 mln zł, a Skarb Państwa skasuje ich na 64 mln. Tak się kończy igranie ze skarbówką
REKLAMA

Fot. CBŚP

REKLAMA

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, iż podejrzanych jest 13 osób, zatrzymano dziewięć, spośród których dwójkę aresztowano na 3 miesiące.

Policja podała, że Państwo Polskie może odzyskać nawet dwu krotność strat poniesionych przez ich działalność.

Wyłudzili 37 mln VAT-u

CBŚP poinformowało, że udało im się rozbić grupę przestępczą działającą najprawdopodobniej w latach 2009 - 2013 na terenie Wielkopolski. Osoby zamieszane w sprawę nie odprowadzały należnego podatku VAT, z którego zyskać mogły nawet 37 mln złotych.

Policja skonfiskowała dokumentację podejrzanych, a także tymczasowo zajęła pieniądze, samochody oraz inne ruchomości warte około milion złotych.

Dwóch zatrzymanych w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszało zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, siedmioro podejrzanych udziału w niej, a także prania pieniędzy i popełnienia przestępstw karno-skarbowych, w tym narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku VAT w kwocie ponad 37 milionów złotych

– podało CBŚP.

CBŚP zapowiada kolejne zatrzymania

Niewykluczone są kolejne zatrzymania, chociażby dlatego, że spośród dziewiątki zatrzymanych, niearesztowana jest wciąż siódemka podejrzana o współudział oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zdaniem przedstawicieli Centralnego Biura Śledczego Policji w grupie uczestniczyć mogło łącznie 13 osób.

Ponadto w ramach konfiskaty na późniejszym etapie mogą oni stracić łącznie nawet 64 mln złotych.

Źródło: CBŚP
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA