REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Technologie /
  4. Transport

Najpierw Katowice, potem Warszawa. Bank rozbuduje wypożyczalnie skuterów i hulajnóg

ING Bank Śląski podpisał umowę z blinkee.city o partnerskiej współpracy. W efekcie ogólnopolska usługa sharingowa skuterów i hulajnóg elektrycznych będzie obejmować kolejne miasta. Na początek Katowice.

15.05.2019
11:15
usługa sharingowa hulajnogi skutery
REKLAMA

Kolejna inicjatywa mająca na celu chronić środowisko i przy okazji może też zmieniać nasze przyzwyczajenia dotyczące poruszania się. Już od dzisiaj, 15 maja w Katowicach można wypożyczyć pierwsze elektryczne skutery. To efekt podjęcia współpracy ING Banku Śląskiego z blinkee.city. Usługa sharingowa polegająca na wypożyczaniu skuterów i hulajnóg na prąd będzie rozbudowywana i ma obejmować kolejne miasta.

REKLAMA

W pierwszym etapie katowicka flota ma składać się z 50 pojazdów. Docelowo ma liczyć po sto skuterów i sto hulajnóg. Kolejnym celem będzie Warszawa. W stolicy usługa sharingowa ING Banku Śląskiego i blinkee.city ma objąć w sumie 200 skuterów i 100 hulajnóg.

W ING wspieramy projekty związane z ochroną środowiska. Wierzymy, że dzięki temu realnie pomagamy naszym klientom w transformacji energetycznej. Chcemy skupić się na rozwijaniu usługi w dużych aglomeracjach, gdzie smog oraz problemy komunikacyjne mają największy wymiar. Naszym zdaniem współdzielenie to właściwa droga do upowszechnienia takich nowoczesnych rozwiązań i budowy smart cities - przekonuje Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Usługa sharingowa, czyli wspólny cel.

W blinkee.city nie mieli wątpliwości, co do podjęcia w tym zakresie współpracy z ING Bankiem Śląskim. 

Połączył nas wspólny cel - ułatwienie życia mieszkańcom wielkich aglomeracji. Dajemy możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto. Współpraca z bankiem, któremu bliskie są ekologiczne wartości jest dla blinkee.city wielkim wsparciem – uważa Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Ile trzeba zapłacić i za co?

REKLAMA

W pełni naładowany skuter na prąd ma przejechać do 60–70 km. Mogą się nim poruszać dwie osoby. Każdy z takich jednośladów w swoim kufrze ukrywa dwa kaski i jednorazowe czepki higieniczne. Jakie ceny? Standardowe koszty wypożyczenia pojazdów to za skutery - 0,69 zł za minutę lub maksymalna opłata dzienna 89 zł; a za hulajnogi: opłata podstawowa 2,50 zł + 0,49 zł za minutę.

Tylko jeszcze dzisiaj, w godz. 10–17, w ramach European Startup Days oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, można wypożyczyć pojazdy bez żadnych opłat. Żeby jednak móc skorzystać ze skutera czy hulajnogi na prąd najpierw trzeba zainstalować aplikację blikee.city, dostępną na Androida i iOS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA