REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Elon Musk: kup u mnie OC, zaoszczędzisz 30 proc. Tesla wypuszcza własne ubezpieczenia

Tesla chce stopniowo wprowadzać swoją ofertę ubezpieczeń samochodowych do kolejnych stanów USA. Producent chwali się, że są one znacznie tańsze od tych, dostępnych u profesjonalnych ubezpieczalni.

06.10.2021
16:59
Elon Musk: kup u mnie OC, zaoszczędzisz 30 proc. Tesla wypuszcza własne ubezpieczenia
REKLAMA

Znamy swoje samochody, wiemy jaką technologię do nich wpakowaliśmy, uważamy że są bezpieczne. Tesla jest na tyle pewna swoich elektryków, że oferuje w Kalifornii specjalne OC przeznaczone wyłącznie dla kierowców modeli:

REKLAMA
  • S
  • X
  • 3
  • i Roadster

Elon wchodzi na nowe rynki

Teraz Elon Musk zapowiada, że Tesla Insurance pojawi się również w Teksasie i Nowym Jorku. Jego spółka twierdzi, że nabywcy elektryków mogą zaoszczędzić od 20 proc. do 30 proc. w porównaniu z cenami tradycyjnych ubezpieczalni.

Te ostatnie są dość wygórowane. Magazyn Motor Trend policzył, że roczna polisa dla 40-letniego, bezwypadkowego kierowcy waha się w zależności od modelu między 2,2 tys. dol. (Model Y), a 4,1 tys. dol. (Model S).

Co zawiera ubezpieczenie Tesli?

Ceny ubezpieczenia Tesla odzwierciedlają aktywne funkcje bezpieczeństwa Tesli i zaawansowane funkcje wspomagania kierowcy, które są standardem we wszystkich nowych pojazdach Tesli

- pisze firma w swoim Q&A

OC od Tesli zawiera ubezpieczenie od szkód fizycznych i obrażeń ciała, wynikających z kolizji drogowych. W pakiecie znajduje się ubezpieczenie od szkód odniesionych w wypadku lub kolizji.

Zapewniamy również dodatkowe zabezpieczenie finansowe przed kradzieżą auta oraz uszkodzeniem auta w przypadku zdarzeń innych niż kolizje drogowe

- pisze producent

Co istotne, Tesla daje też możliwość wykupienia dodatkowej opcji - „pakietu autonomicznej ochrony pojazdu”. Producent zapewnia, że ochroni ona posiada przed konsekwencjami finansowymi wypadków na autopilocie. Spółka podkreśla jednak dość często, że kierowcy w trakcie jazdy w trybie autonomicznym i tak powinni trzymać ręce na kierownicy. A to oznacza, że sprawcy ostatnich, głośnych wypadków nie mogą liczyć na przelewy.

Tesla zastrzega za to, że nie wykorzystuje do wyceny ubezpieczenia danych zebranych z GPS i kamer samochodowych.

Musk z nowym rekordem

REKLAMA

Pula zainteresowanych wykupieniem Tesli Insurance systematycznie wzrasta. Dla spółki ubezpieczenia mogą niedługo stać się całkiem dochodową odnogą właściwego biznesu.

Tesla podała, że w trzecim kwartale udało jej się dostarczyć 70 proc. więcej elektryków niż rok wcześniej - równo 241 300 pojazdów. I to mimo nękających całą branżę motoryzacyjną problemów z dostępnością półprzewodników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA