REKLAMA
  1. bizblog
  2. Ubezpieczenia

Słona kara dla firmy ubezpieczeniowej. Mogło być gorzej

Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. została ukarana przez komisję Nadzoru Finansowego. Powodem, jak podała KNF, były opóźnienia w wypłacie lub odmowy wypłaty odszkodowań.

10.08.2022
16:24
finansowanie-społecznościowe-prawo
REKLAMA

KNF nałożyła kary pieniężne na Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA z siedzibą w Warszawie. Ich łączna wysokość to 91 800 zł.

REKLAMA

11 przypadków powodem kary od KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wydała 22 lipca 2022 r. decyzję (...) za ogółem 11 przypadków naruszenia art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w wypłacie lub odmowie wypłaty odszkodowań - wyjaśnia KNF w komunikacie.

Jak podaje komisja, przy wymierzaniu kary KNF uwzględniła podjęcie przez Uniqa szeregu działań organizacyjnych i systemowych mających zapobiegać
powstawaniu naruszeń prawa w przyszłości.

Uniqa, co to za firma?

Uniqa jest firmą udzielającą ubezpieczeń, która swoje korzenie ma w Austrii i działa od 200 lat. W październiku 2020 r. stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji, umacniając swoją pozycję na rynku.

W Polsce firma jest obecna od 30 lat. Uniqa jest obecna w Polsce od 30 lat. W kwietniu 2021 r. połączyła się z firmą ubezpieczeniową AXA.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA