REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Nieruchomości

Chcieli zabudować Warszawę wieżowcami, chwalił ich polski miliarder. KNF ostrzega przed słynną spółką

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała Golub GetHouse na listę ostrzeżeń publicznych. Deweloper znany był z ogromnych ambicji, zrealizował w Warszawie prestiżowy projekt, przekonując do pomocy Zbigniewa Jakubasa, jednego z najbogatszych Polaków. Od pewnego czasu firma zmaga się jednak z dużymi problemami finansowymi.

25.07.2022
17:02
KNF ostrzega przed spółką Golub GetHouse. To firma znanego dewelopera
REKLAMA

Co oznacza w praktyce decyzja KNF? Komisja wpisując Golub GetHouse na listę dała inwestorom do zrozumienia, że spółka mogła dopuścić się przestępstwa. a co za tym idzie - dobrze byłoby nieco się zdystansować od robienia z nią interesów.

REKLAMA

Zawiadomienie Prokuratury dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. - czytamy w komunikacie

Problemy znanego dewelopera

Golub GetHouse zasłynął z budowy w Warszawie wieżowca Mennica Legacy Tower na ulicy Prostej 20. Prezes spółki Cezary Jarząbek przekonał do dołączenia do tego projektu Zbigniewa Jakubasa.

Golub to jedna z najlepszych referencji w świecie wysokościowców. Trudno o firmę z lepszym doświadczeniem - przekonywał miliarder na łamach „Forbesa”.

Budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie w 2020 r., ale na grupę zamiast splendoru spłynął szereg problemów. Dwie z jej spółek wyemitowały 100 mln zł obligacji. Pieniądze poszły na budowę Legacy Tower. Łącznie deweloper jest winny wierzycielom 220 mln zł.

REKLAMA

Spółki należące do grupy GolubGetHouse są w trakcie restrukturyzacji.

Postępowanie w sprawie spółki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA