REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Samsung rzuca ręcznik w Chinach. Przegrał z lokalną konkurencją, kończy z produkcją telefonów

Koreański gigant nie poradził sobie z konkurencją ze strony chińskich producentów smartfonów i postanowił zamknąć i zlikwidować swoją ostatnią fabrykę telefonów w Państwie Środka. Udział Samsunga w chińskim rynku spadł w ciągu ostatnich sześciu lat z 15 do 1 proc.

02.10.2019
12:31
samsung-chiny-fabryka
REKLAMA

Największy producent telefonów komórkowych na świecie w środę wydał komunikat o zamknięciu fabryki w Huizhou na południu Chin. W komunikacie spółki napisano, że decyzja ta, choć trudna, pozwoli zwiększyć wydajność.

REKLAMA

Bizblog.pl poleca:

Definitywne wycofanie się Samsunga z produkcji telefonów w Chinach nie jest dla osób z branży zaskoczeniem. W zeszłym roku Koreańczycy zawiesili produkcję w innej fabryce w Państwie Środka, a w czerwcu tego roku mocno ograniczyli produkcję w zakładzie w Huizhou.

Z Chin do Indii i Wietnamu

Urządzenia produkcyjne zostaną przeniesione do innych fabryk w zależności od naszej globalnej strategii opartej na popycie rynkowym

- napisano w suchym komunikacie Samsunga.

Nie podano, jaka były moce produkcyjne ani wielkość zatrudnienia likwidowanego zakładu.

REKLAMA

Jak wskazuje Reuters, Samsung musiał uznać w Chinach wyższość takich potęg jak Huawei czy Xiaomi, ale przegrywał także z pomniejszymi chińskimi producentami.

Koreańczycy od dłuższego czasu rozwijają produkcję telefonów w innych krajach z tanią siłą roboczą, głównie w Indiach i Wietnamie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA