REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pandemiczna nowość w Revolucie. Zapłacimy, skanując kod

Revolut udostępnił przedsiębiorcom opcję generowania kodów QR. Będzie to pomocne zwłaszcza w reżimie sanitarnym, kiedy staramy się wymieniać jak najmniej przedmiotów z innymi osobami.

18.02.2021
7:58
Pandemiczna nowość w Revolucie. Zapłacimy, skanując kod
REKLAMA

Jak to działa? Z perspektywy biznesu wystarczy wybrać walutę, kwotę i opisać płatność. Następnie klient zeskanuje kod i zapłaci za pomocą Apple Pay czy podpiętej karty. Zadziała to zarówno na iPhone'ie, jak i na Androidzie.

REKLAMA
 class="wp-image-1362085"

Revolut podkreśla, że nowość w aplikacji ma sprawdzić się w przypadku niewielkich płatności, kiedy lepiej płacić bezgotówkowo telefonem.

Udostępnianie kodów QR nie jest jednak w Polsce nowością. Możemy je wygenerować w aplikacjach kilku banków, m.in. Aliora czy PKO BP. Dotyczą one jednak najczęściej szybkich rozliczeń pomiędzy znajomymi, a nie opłat za produkty czy usługi.

 class="wp-image-1362118"

W Chinach płatności kodem QR to normalność.

Każdy, nawet najmniejszy stragan z jedzeniem przyjmuje płatność za pomocą kodu QR. W aplikacji WeChat wystarczy zeskanować kod odsyłający na konto sprzedawcy, wpisać kwotę i pokazać potwierdzenie przelewu.

WeChat pełni jednak w Chinach kluczową rolę w kontekście sprzedaży. Stoiska dzielą się przykładowo namiarami do chatowania w aplikacji - również w postaci kodu QR.

 class="wp-image-1362106"

Płatność QR w Revolucie działa w prawie całej Europie.

Revolut udostępnił nową funkcję nie tylko w Polsce, ale również w 24 innych krajach Unii Europejskiej. Aby z niej skorzystać przedsiębiorcy muszą zaaplikować o konto handlowe (Merchant Account) z poziomu swojego konta Revolut Business. Revolut następnie się z nią zapoznać i zaakceptuje lub zada dodatkowe pytania.

Z biznesowej usługi Revoluta korzysta 10 tys. klientów w Polsce. Na całym świecie jest ich pół miliona.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA