REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Przejęcie CD Projektu. Oto jak zareagowała giełda w Warszawie

CD Projekt w piątek po południu podał, że kupił The Molasses Flood, amerykańskie studio deweloperskie z Bostonu. Zastanawiałem się wtedy, jak rynek przyjmie info o kolejnym przejęciu, ponieważ po pierwszym okazał się mocno sceptyczny. No to wszystko już jest jasne.

25.10.2021
18:23
Przejęcie CD Projektu. Oto jak zareagowała giełda w Warszawie
REKLAMA

CD Projekt po całkiem efektownym finiszu zyskał w poniedziałek prawie 1,6 proc. Kurs wzrósł do 187,20 zł, całą sesję utrzymując się na plusie. Na otwarciu było to 0,67 proc. i 185,50 zł, a w najlepszym momencie sesji – 1,85 proc. i 187,68 zł.

REKLAMA
 class="wp-image-1581904"
Źródło: Stooq.pl

To druga sesja zwyżkowa po piątkowej (+ 1,81 proc.), kiedy warszawska spółka odrabiała czwartkowe tąpnięcie, które wywołała informacja o tym, że wersje „Cyberpunka 2077” i „Wiedźmina 3” na najnowsze wersje konsol PlayStation i Xbox ukażą się z opóźnieniem.

 class="wp-image-1581907"
Źródło: Stooq.pl

CD Projekt przejmie 100 proc.

Informację zawarciu umowy kupna 60 proc. The Molasses Flood, studia deweloperskiego z USA, CD Projekt podał w piątek po sesji. Pozostałe 40 proc. też ma trafić do warszawiaków, ale strony nie ujawniły, kiedy to nastąpi.

Bostońskie studio założyli w 2014 roku weterani branży gier pracujących przy tworzeniu takich tytułów, jak „Bioshock”, „Halo”, „Guitar Hero” i „Rock Band”. Studio znane jest z gier survivalowych „The Flame in the Flood” oraz „Drake Hollow”.

The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji

– przedstawił nabytek prezes CD Projektu Adam Kiciński.

Jak ujawnił, The Molasses Flood będzie współpracować z CD Projekt RED, ale zachowa pełną autonomię i będzie pracować nad własnym projektem.

Rozmowy na temat przejęcia rozpoczęły się pod koniec czerwca 2021 roku, a więc jeszcze przed finalizacją przejęcia kanadyjskiego Digital Scapes, do którego doszło 8 lipca. Pierwsza informacja o transakcji pojawiła się pod koniec marca, gdy CD Projekt podpisał list intencyjny z Kanadyjczykami.

REKLAMA

CD Projekt RED Vancouver dołączył do trzech zespołów deweloperskich w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Po informacji o zakupie Digital Scapes, kurs CD Projektu spadł poniżej 190 zł i stracił ponad 3 proc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA