REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt przejmuje Kanadyjczyków. Na giełdzie czerwono

CD Projekt nie odpuścił Kanadyjczyków. Po podpisaniu trzy miesiące temu listu intencyjnego spółka poinformowała w czwartek, że podpisała umowę kupna.

08.07.2021
14:12
CD Projekt przejmuje Kanadyjczyków. Na giełdzie czerwono
REKLAMA

CD Projekt poinformował o podpisaniu umowy nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver.

REKLAMA

Obie firmy ściśle współpracują od 2018 r. O transakcji strony informowały pod koniec marca, gdy wiedźmini podpisali list intencyjny z Kanadyjczykami.

CD Projekt rozbuduje oddział w Kanadzie

CD Projekt RED Vancouver dołączy do trzech istniejących już zespołów deweloperskich CD Projekt RED: w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

W Digital Scapes zatrudnionych jest kilkunastu twórców gier, specjalizujących się m.in. w projektowaniu gameplay’a, programowaniu i animacji.

Doświadczony zespół Digital Scapes daje nam solidne fundamenty pod budowę znacznie większego zespołu CD Projekt RED Vancouver

– mówi Adam Kiciński, Prezes CD Projekt.

W czwartek przed 14. CD Projekt tracił na giełdzie ok. 1,5 proc. W tym czasie WIG20 dobijał do -1,8 proc. Ze spółek wchodzących w skład indeksu tylko trzy były na plusie (PGE, Orange i LPP). Liderem spadków był KGHM, który tracił ponad 4 proc. CD Projekt plasował się mniej więcej w połowie stawki.

REKLAMA
 class="wp-image-1478518"

Niedługo po tym, jak pojawiła się informacja o zakupie Digital Scapes, kurs CD Projektu spadł poniżej 190 zł i tracił ponad 2 proc.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA