REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Energetyka

Poministrował, to teraz poprezesuje. Jerzy Kwieciński nowym szefem PGNiG

Rada Nadzorcza PGNiG odwołała z funkcji prezesa Piotra Woźniaka, a na jego miejsce wyznaczyła Jerzego Kwiecińskiego. To weteran rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, który kierował ministerstwami rozwoju oraz finansów.

09.01.2020
16:00
Jerzy Kwieciński nowym prezesem PGNiG. Z rządu do państwowej spółki
REKLAMA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zadecydowało, że do zarządu spółki dołączy Jarosław Wróbel, Przemysław Wacławski oraz Arkadiusz Sekściński, a na kolejną kadencję załapał się tylko Robert Perkowski z poprzedniego składu. Najważniejsza zmiana personalna to jednak odwołanie prezesa Piotra Woźniaka i powołanie na jego miejsce Jerzego Kwiecińskiego.

REKLAMA

Rotacja prezesów

Piotr Woźniak w latach 1999-2002 był członkiem rady nadzorczej oraz wiceprezesem PGNiG, a od grudnia 2015 r. kierował spółką. Pełnił także funkcje ministra gospodarki od 2005 do 2007 roku, a także wiceministra środowiska od 2011 do 2013 r. Ponadto był on także Głównym Geologiem Kraju.

Za jego kadencji, w 2018 r. za 220 mln dol. zakupiono udziały w koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym oraz podpisano umowy na zakup gazu z USA, aby rok później nie przedłużać - mającego wygasnąć 2022 roku - kontraktu jamalskiego z Rosją.

REKLAMA

Prezesem zarządu został teraz były minister rozwoju i późniejszy minister finansów w rządzie Morawieckiego. Jerzy Kwieciński na czele nowo wytypowanego zarządu będzie pełnił swoją funkcję do 1 stycznia 2023 roku.

Nowy Prezes Zarządu PGNiG, Jerzy Kwieciński (Źródło: Flickr)
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA