REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Leszek Skiba prezesem Banku Pekao S.A.

Zmiana na stanowisku prezesa Pekao. Marek Lusztyn złożył rezygnację, a Rada Nadzorcza banku zdecydowała się powierzyć tę misję Leszkowi Skibie, byłemu wiceministrowi finansów.

22.04.2020
11:47
pekao-zysk
REKLAMA

Zmiana warty w drugim pod względem wielkości aktywów banku w Polsce. Najpierw dotychczasowy prezes Pekao Marek Lusztyn złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu banku - bez podawania przyczyn. Potem Rada Nadzorcza Pekao powierzyła Lusztynowi nowe zadanie: „wiceprezesa zarządu banku nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku”. Dopełnieniem było nominowanie na prezesa drugiego pod względem wielkości aktywów banku w Polsce Leszkowi Skibie.

REKLAMA

Leszek Skiba w Pekao pojawił się niedawno. 14 kwietnia Rada Nadzorcza banku włączyła go w skład zarządu Pekao na stanowisku wiceprezesa. Wcześniej był on wicemistrzem resortu finansów: od 2015 do 2020 r. Od marca 2019 r. do kwietnia 2020 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Zanim zasiadł w rządowych ławach, w latach 2009-2015 pracował jako ekspert ekonomiczny w Narodowym Banku Polskim w Instytucie Ekonomicznym.

To już trzecia zmiana na stanowisku prezesa Banku Pekao zaledwie w półtora roku. W listopadzie 2019 r. swoją rezygnację - także bez podawania przyczyn - złożył Michał Krupiński, który był szefem Pekao od listopada 2017 r. Mówiło się, że zdecydował się na taki krok, by móc kontynuować karierę za granicą. Wcześniej, od stycznia 2016 r. Krupiński zasiadał w fotelu prezesa PZU. Potem nastały w Pekao czasy Marka Lusztyna, który z tym bankiem związany był od lat - jeszcze, gdy należał do włoskiego Unicreditu. Teraz zastąpił go Leszek Skiba.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA