REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie
  3. Społeczeństwo

Peace of Heart – kolekcja NFT wspierająca Ukrainę. Trwa niezwykła akcja charytatywna

Ruszyła sprzedaż charytatywnej kolekcji NFT, wykonanej przez ukraińskie dzieci, z której 100 proc. dochodu zostanie przekazane na działania Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy.

21.03.2022
20:18
Peace Of Heart, czyli kolekcja NFT wspierająca Ukrainę. Trwa niezwykła akcja charytatywna
REKLAMA

Ponad dwa miliony ludzi już opuściło Ukrainę. A dziesiątki milionów ukraińskich obywateli przeżywają właśnie najtrudniejsze chwile. PAH, indaHash, Fundacja Ashoka oraz Crypto 4 Changemaking postanowili dołożyć dodatkową cegiełkę, wspierając swoich sąsiadów.

REKLAMA

Peace of Heart jest unikalnym przedsięwzięciem, ponieważ łączy technologię blockchain z inicjatywą charytatywną. Dzieci z całej Ukrainy udostępniają swoje rysunki, które następnie są digitalizowane jako NFT. Każda osoba, która wesprze projekt stanie się właścicielem jednego z tych wyjątkowych obrazków. 

Kolekcja składa się z 999 sztuk, a minting jednej sztuki kosztuje 0.1 ETH. 

Ta kolekcja jest unikalna, bo NFT powstały poprzez zdigitalizowanie rysunków wykonanych przez dzieci z Ukrainy, przenoszące na papier swoje przeżycia i emocje. Wierzymy, że społeczność krypto entuzjastycznie odbierze nasza wspólną inicjatywę i zaangażuje się w nią. Dzięki tym środkom będziemy mogli realnie pomóc osobom w potrzebie

- mówi Marek Abłasewicz, z zespołu Komunikacji i Fundraisingu PAH. 

Projekt ten został zorganizowany i zrealizowany na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, która otrzyma 100 proc. zebranych środków i je odpowiednio rozdysponuje.

Kolekcję można kupić pod adresem: peaceofheart.eu

W połączeniu potrzeb z oferowaną pomocą i koordynacji projektu pomogła fundacja Tech To The Rescue.

REKLAMA

Chcemy, aby nasze działania miały minimalny wpływ na planetę. Dlatego Plan Be Eco wspiera akcję “eace of Heart w wyliczeniu śladu węglowego oraz pomaga w kompensowaniu emisji CO2. Dzięki temu dana kolekcja NFT jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

– dodaje Agnieszka Maciejowska, prezeska i współzałożycielka Plan Be Eco.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA