REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Praca

Zmiany personalne w PayPal. Matt Komorowski obrał kierunek na Singapur

Najpierw był szefem sprzedaży, a potem dyrektorem zarządzającym PayPal w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale ponad dwuletnia przygoda Matta Komorowskiego z tym stanowiskiem właśnie się kończy. Właśnie awansował na stanowisko starszego dyrektora i szefa partnerstw na rynkach międzynarodowych w biurze PayPal w Singapurze.

08.05.2019
11:49
PayPal Matt Komorowski
REKLAMA

Wychował się w Kanadzie. Skończył handel i finanse na University of Toronto Rotman School of Commerce. W Polsce miał początkowo spędzić dwa lata. Ale skończyło się na jedenastu. Od sześciu lat Matt Komorowski pracuje w PayPal - międzynarodowej spółce zajmującej się płatnościami, z naciskiem na te bezgotówkowe. Doskonale widzi i też docenia zmiany, jakie zachodzą w tym względzie też w naszym kraju.

REKLAMA

Polska jest dzisiaj znacznie bardziej otwarta, niesamowicie się rozwinęła pod każdym względem, zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę, czy nawet takie kwestie, jak obsługa klienta. Gdy przyjechałem tutaj z Kanady w 2007 roku, obsługa klienta prawie nie istniała - przekonuje Matt Komorowski.

PayPal zmienia kadry, czyli kierunek Singapur.

Teraz wychodzi na to, że przygoda Matta Komorowskiego z naszym krajem kończy się. Nie będzie zajmował już stanowiska dyrektora zarządzającego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zdobyte tutaj doświadczenie ma mu się przydać już gdzieś indziej - w Singapurze, gdzie ma być starszym dyrektorem i szefem partnerstw na rynkach międzynarodowych. Być może tam też będzie zajmował się tym, czym ostatnio w Europie - rozszerzeniem przez PayPal usługi darmowych płatności peer-to-peer na kolejne rynki. Chociaż sam jest świadom, że nie zawsze każde rozwiązanie można wszędzie dopasować. 

REKLAMA

Im bardziej uniwersalne rozwiązania, tym łatwiej wdrożyć biznes w innych krajach. Nie zawsze jest jednak tak, że pomysł chwyci w każdym państwie. Może wypali w Czechach i Hiszpanii, a w innych krajach już nie. Wówczas też trzeba umieć się do tego dostosować - twierdzi Matt Komorowski. 

PayPal powstał w 1998 r. i początkowo służył tylko do przesyłania pieniędzy za pomocą telefonów komórkowych. Dzisiaj to światowy potentat obecny w ponad 190 krajach. A już w połowie 2017 r. liczba aktywnych kont przekroczyła granicę 200 mln.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA