REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Media i rozrywka

Serwery nie wytrzymały! Nowa polska gra święci tryumfy na Steamie, a jej producent na GPW

Futurystyczny RPG od polskiego People Can Fly cieszy się coraz większą popularnością. W weekendowym peaku w „Outriders” grało aż 125 tys. graczy. Niestety serwery nie były przygotowane na takie tłumy.

06.04.2021
11:33
Gracze rzucili się na polskie Outriders tak, że aż padły serwery
REKLAMA

Gra została wyprodukowana przez notowaną na GPW spółkę PCF Group. Choć sukces został okupiony problemami technicznymi, to i tak przełożył się na notowania giełdowe. Akcje spółki nigdy nie były droższe.

REKLAMA

Krótko przed premierą „Outriders” kurs jego producenta sięgnął 75 zł, ale obecnie jest 7 zł wyższy. Dzięki temu kapitalizacja warszawskiego dewelopera wynosi już blisko 2,5 mld zł.

 class="wp-image-1400584"

Dla porównania, inna, polska spółka gamingowa PlayWay cieszy się kapitalizacją na poziomie 3,6 mld zł. O ok. 100 ml zł wyprzedzą ją zaś Ten Square Games z Wrocławia, producent tytułów takich, jak „Fishing Clash” czy „Hunting Clash”.

Outriders” trafiło do graczy 1 kwietnia

Obok konsol nowej i starej generacji były gra pojawiła się na Stadii i PC. Ale najważniejszą platformą dystrybucyjną jest Steam, gdzie w niedzielę liczba graczy przekroczyła 125 tys. To świetny wynik. W „Marvel Avengers” zaraz po premierze grało 31 tys. ludzi. I to pomimo rozpoznawalnej marki superbohaterów.

Tak duża liczba graczy wpłynęła niestety na jakość rozgrywki. Gra bowiem często wyrzucała do pulpitu i nie pozwalała na zalogowanie się. Sytuację udało się opanować dopiero w poniedziałek wielkanocny.

„Outriders” zbiera średnie recenzje na Steamie

REKLAMA

To konsensus na podstawie blisko 13 tys. recenzji, jakie tytułowi wystawili gracze na największej platformie pecetowej rozrywki. Większość nowych recenzji jest już pozytywna, gdyż ludzie, którzy dopiero teraz dołączają do rozgrywki, nie muszą już radzić sobie z problemami technicznymi.

Serwis Metacritic, agregator recenzji, pokazuje obecnie 77 oczek na 100 możliwych w przypadku wersji na PS5, gdzie ukazało się najwięcej recenzji. Średnia ocen wśród graczy wynosi zaś 6,7.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA