REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Lidl Pay na ostatniej prostej. W lutym w sklepach niemieckiej sieci zapłacimy w nowy sposób

Lidl ma już zapinać wszystko na ostatni guzik jeżeli chodzi o uruchomienie autonomicznej metody płatniczej. Wszystko wskazuje na to, Lidl Pay w Polsce klienci przywitają z otwartymi ramionami już w lutym.

13.01.2020
10:14
gdzie zrobić zakupy w majówkę
REKLAMA

Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, już za parę tygodni Polacy zaczną korzystać z Lildl Pay. By móc się ucieszyć z z nowej formy płatności, trzeba będzie podpiąć kartę płatniczą do aplikacji Lidl Plus. Tę zaś można pobrać bezpośrednio z oficjalnych sklepów z aplikacjami – Google Play lub Apple App Store.

REKLAMA
 class="wp-image-1056684"
Fot. LinkedIn

Jeśli mamy już założone wcześniej konto Lidl - nie musimy w aplikacji Lidl Plus (dostępnej w Holandii, Austrii, Danii, Hiszpanii, Polsce i niektórych regionach w Niemczech) rejestrować się ponownie. Tym samym kontem możemy posługiwać się podczas realizacji zakupów w sklepie Lidl online. W przeciwnym razie musimy przejść przez dosyć krótki i nieskomplikowany proces rejestracji - czego możemy dokonać bezpośrednio na smartfonie. 

Lidl Pay: z kodem QR do kasy

Jak już mamy konto Lidl Plus i do niego dodaliśmy kartę płatniczą, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby płacić w sklepie Lidl. Trzeba tylko jeszcze wygenerować w aplikacji kod QR. Ten będzie zeskanowany przy kasie (na podobnej zasadzie jak karta Lidl Plus dająca dostęp do zniżek) i zakupy gotowe. Rozwiązanie ma być dostępne w polskich sklepach już w lutym. 

Tak wynika z informacji opublikowanych przez Sebastiana Rennacka, analityka sektora handlu „Lebensmittel Zeitung”, który w serwisie LinkedIn zasugerował, że stosowną instrukcję o nowej metodzie płatniczej, która za chwilę zacznie obowiązywać - otrzymali już kasjerzy polskich sklepów Lidl. Pracownicy niemieckiej sieci mieli też poznać zasady, na jakich mają namawiać klientów do korzystania z Lidl Pay.

Najpierw była Hiszpania, teraz Polska

REKLAMA

Taka metoda płatności jest już znana hiszpańskim klientom niemieckiego potentata na rynku dyskontów. Tam projekt uruchomiono pilotażowo na początku lipca ubiegłego roku. Tylko do października Lidl Pay miał być użyty w tamtejszych sklepach Lidl co najmniej 70 tys. razy. 

Niemiecka sieć samą aplikację (jeszcze bez możliwości generowania kodów QR) w zeszłym roku uruchomiła już też w Holandii. Z kolei po udanych testach w Polsce Lidl Pay zawitać ma również niebawem w Austrii i Danii oraz w Niemczech.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA