REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Lubisz książki i nowe technologie? How2 powstał z myślą o tobie

How2 to technologiczno-wydawniczy startup - pierwsze w Polsce w pełni cyfrowe wydawnictwo zajmujące się e-bookami. How2 tworzy multimedialne cyberpublikacje zahaczające o trudne tematy trapiące internautów

25.07.2020
19:26
siec_internet_wideo
REKLAMA

Jednym z ciekawszych pomysłów na startup jest polskie wydawnictwo How2. Jest to serwis wydający ambitne e-booki tworzone wraz z aktorami, gwiazdami, celebrytami, artystami oraz ekspertami.

REKLAMA

Ich głównym celem jest dotarcie do czytelnika poprzez nie tylko tematykę, ale i przystępną oraz oryginalną formę, którą zapewnia platforma.

Interaktywne e-książki

Zdaniem szefowej projektu - fotografki, reżyserki i właścicielki studia 4MC, Anny Zofii Powierży - stale wydłużający się czas spędzany w internecie powinien być wykorzystywany w kreatywny sposób. Stąd oryginalne podejście do publikowanych treści oraz kierowanie się zasadami zero waste w How2.

Wielokrotnie zadawałam sobie pytanie, czy oferta publikacji dostępnych on-line nie mogłaby być lepsza jakościowo. Zarówno pod względem merytorycznym, jak i technologicznym. Z tego pytania zrodziła się koncepcja e-booków How2 - skrojonych na miarę współczesnego czytelnika - wymagającego, nowoczesnego i poszukującego.

– mówi Anna Zofia Powierża, CEO How2.

I dodaje, że e-booki How2 odpowiadają na pytania zadawane przez użytkowników internetu.

Stworzyliśmy e-book od nowa, można w nim znaleźć nie tylko słowo pisane, świetne zdjęcia, ilustracje czerpiące ze sztuki współczesnej, ale również wiele innych innowacyjnych rozwiązań

– przekonuje.

Wydawnictwo dostosowuje dostępne na platformie e-booki, wyposażając je w interaktywne materiały, grafiki, materiały wideo oraz animacje, co czyni publikacje niepowtarzalnymi na tle całego polskiego internetu.

 class="wp-image-1208006"
Przykładowy e-book do kupienia na How2
Źródło: Screen ze strony

Od lat swoje działania zawodowe dzielę na te w świecie mediów oraz w biznesie. W końcu postanowiłam połączyć doświadczenia z obu tych branż. Uważam, że doskonale się one uzupełniają. Bardzo mocno wierzę w misję, którą niesie ze sobą How2. Czuję, że ta platforma może zmienić polski internet na lepsze. Cieszę się też, że współtworzę ten projekt z drugą kobietą. XXI wiek należy do kobiet i mam nadzieję, że nasze działania będą na to dowodem

– tłumaczy Agnieszka Hyży, CEO How2.

Poczet autorów

Do udziału w nowatorskim projekcie dołączyło wielu twórców oraz przedsiębiorców, dla których How2 od początku stało się czymś wartym uwagi.

W ramach Festiwalu Premier na stronie od 23 lipca będzie można zapoznać się z e-bookami autorstwa m.in.: Doroty Wellman, Darii Ładochy, Katarzyny Bosackiej, Katarzyny Pakosińskiej, Piotra Grabarczyka oraz Sylwii Bomby.

W następnych tygodniach wirtualna biblioteczka ma poszerzyć się o dzieła Zofii Zborowskiej, Anny Marii Wesołowskiej, Kamila Pawelskiego, Patricii Kazadi, Katarzyny Błażejewskiej-Stuhr, Hanny Lis, Magdy Beredy, Renaty Kaczoruk, a także Moniki Mrozowskiej.

Z serwisem współpracują również eksperci prawa, medycyny, seksualności, ekologii, coachingu czy nowych technologii.

REKLAMA

Dzięki wsparciu inwestycyjnemu i operacyjnemu, planujemy w najbliższym czasie rozwój zarówno technologii istniejących produktów, jak i poszerzenie oferty o wartościowe treści multimedialne, audiobooki oraz podcasty. Nie zamykamy się też na inne formy. Chcemy  odpowiedzieć na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku, a w szczególności – użytkowników internetu

– wskazuje Wojciech Paczka, przedsiębiorca, udziałowiec oraz szef operacji w How2.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA